Enigma Enigma

Володимир Левицький

2021-11-19 11:10:47 eye-2 3484   — comment 0

Росія проводить операцію з дестабілізації України

Росія проводить операцію з дестабілізації України відразу за кількома напрямками. Одне з них - це масштабна енергетична криза, яка повинна захлеснути та послабити країну поряд з міграційною кризою біля кордонів, навчаннями російської армії на Сході та діями антивакцинаторів.

Водночас, Росія використала світову енергетичну кризу для проведення маніпулювання  своїми можливостями та тиску на уряди Європейських країн. Питання чи здатна об'єднана Європа протистояти тиску РФ? Єдино, що можна стверджувати, що Україна здатна протистояти російській гібридній агресії, якщо суспільство буде консолідованим, а влада використає усі можливості для нарощування енергетичної незалежності.

Окрім, російських стратегічних планів  у світі реальна криза в енергетичному секторі, дефіцит енергії спостерігається по всьому світу: у Великій БританіїКитаї та інших країнах.

Серед причин кризи експерти називають:

  • пожвавлення світової економіки після ковідного падіння (відновлення економіки після пандемії);
  • перехід до стратегії зеленої енергетики ряду країн світу, зокрема ЄС;
  • виснаження запасів у газосховищах внаслідок суворих морозів минулого сезону;
  • зменшення поставок природного газу з РФ до країн ЄС;
  • зменшення газо-нафтової видобувної активності США;
  • У Європі різко впала пропозиція зрідженого газу (відновлення економіки Азії після ковідного провалу відбулося швидше, ніж у Європі та Америці, що спричинило більші ціни у цьому регіоні на зріджений газ, що автоматично вплинуло на перерозподіл його ринків);
  • власне виробництво газу в Європі скорочується (фактори впливу: виснаження запасів у Північному морі, ряд норвезьких газових родовищ почали плановий ремонт).

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma