Enigma Enigma

andriy98

2020-06-10 10:53:45 eye-2 365   — comment 0

Російська агресія та пропаганда

Історична тема є провідною у війні РФ проти України. Метою Росії є не лише перекрутити і спотворити факти поточних політичних подій та того, що відбувається в Україні сьогодні, але й підірвати історичні засади української ідентичності. Україна подається як штучний витвір, історична випадковість, країна і держава, яка ніколи не існувала до 1991 р. Через таку подачу проводиться думка про неминучість розпаду України або її зникнення з політичної карти, приреченість будь-яких спроб сперти сучасний патріотизм на історичне підґрунтя традицій, досвіду і здобутків українців протягом попередніх століть.

РФ поширює легенду про випадковість сучасних територіальних меж України, які є “лише подарунками Леніна, Сталіна і Хрущова”, а половина України є не Україною, а «Новоросією». Натомість, Росія ігнорує міжнародно-правові засади новітньої державності України (від 1917 р.), які спираються на принцип національного самовизначення, що стосується всіх етнічних земель. Для того, щоб поставити певну основу під свою військову агресію, анексію, росіяни проводять "анексію історії". Вони дають своє бачення української історії, щоб показати, що її, власне, не існує. Російські наративи стосуються в першу чергу того, що України не існує і існувати не може, Крим і Донбас завжди були російськими, та інших подібних речей, які зараз активно поширюються у соцмережах. Йдеться не тільки про російські фейки, адже це звужує проблему, особливо, якщо ми говоримо про історію, адже там багато напівправди, фактів, які вирвані з контексту, маніпуляцій. Про історію можна говорити як завгодно: є теми, які розганяє російський інтернет, що пов’язані з якимись подіями світової історії. Але цікаві історія України та ті наративи, які пов’язані з російською агресією сьогодні. Два наративи стосуються існування України: один – що України є невдалою тінню Росії, адже російські землі завжди називалися Руссю, а Русь – це Росія й ніякої України ніколи не було. Другий пов'язаний з тим, що Україна кимось вигадана і є антиросійським проектом поляків, австро-угорців, євреїв чи американців. Ці наративи говорять, що України немає, це помилка. Ще важливим наративом, є те, що Крим є "ісконно російською землею”.

Потрібно ретельно перевіряти інформацію, яку нам подають. Прихильники так званих «ДНР» і «ЛНР» завжди залишатимуться в колі свого спілкування, прихильники державництва – в своїх колах. “Русский мир” впаде, якщо з-під нього вибити «тролів» і творців фейків — як розвалився Радянський Союз, коли в усіх відкрилися очі на те, що ж відбувається в дійсності. А очі відкрилися, коли фінансування пропаганди припинилося.

Якщо знайти шляхи ліквідації фінансування російської пропаганди, завалиться і режим Путіна. Однак нині путінський режим більш за все націлений на знищення української державності. Без дезінформації і брехні РФ не може існувати, інакше відразу ж виявляться неприємні для її влади речі.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma