Enigma Enigma

Володимир Левицький

2019-09-27 08:32:08 eye-2 2735   — comment 0

Російська правоохоронна система переслідує незалежних журналістів

На даний час Кремель з метою боротьби з представниками мас-медіа, вдається до кримінального переслідування окремих журналістів, які намагаються в умовах тотального переслідування робити свою роботу. У Росії ти або журналіст-пропагандист, або ти – провокатор. Така філософія тамтешнього режиму.

Одним із т.зв. «провокаторів» російська система визначила Наріман Мемедемінов – кримськотатарський блогер, громадський журналіст. Російські силовики затримали його наприкінці березня 2018 року. Мемедемінова звинуватили за ч.2 ст. 205 Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, здійснені з використанням мережі Інтернет).

Претензії у російських силовиків викликав відеоблог на YouTube, який Мемедемінов вів із 2013 по 2015 роки. У ньому розміщені кілька десятків відеороликів із коментарями політичних подій і тем, закликами дотримуватися норм ісламу і думками про російські державні свята: День захисника вітчизни, Міжнародний жіночий день, День захисту дітей і інші.

Прокуратура АРК 23 березня 2018 року внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) назвала арешт Мемедемінова в Криму «порушенням прав на свободу думки, вільне отримання і поширення інформації, в тому числі за допомогою мережі Інтернет».

І ось, Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 26 вересня допитав громадянського журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова обвинуваченого в публічних закликах до тероризму. Про це розповів адвокат Еміль Курбедінов.

«Він пояснив, що з 2014 року був громадянським журналістом, висвітлював судові процеси, не мав прескарти і не отримував за цю роботу грошей. Він пояснив, що це була в якійсь мірі вимушена робота, оскільки в Криму після 2014 року практично не залишилося незалежних журналістів. Відповідати на питання прокурора Наріман відмовився, але погодився відповісти на питання суду в частині анкетних даних», – розповів адвокат.

За його словами, Мемедемінов також заявив у суді, що представлені стороною обвинувачення докази «показують повну неспроможність кримінальної справи».

«Він заявив, що на підставі цього прокурор повинен відмовитися від висунутих звинувачень і негайно припинити кримінальне переслідування», – додав захисник.

Курбедінов також просив суд відкласти розгляд справи до 21 жовтня, оскільки захист готує релігієзнавчу експертизу, яку в подальшому хоче надати, як доказ невинуватості Мемедемінова.

«Ми готуємо свою незалежну релігієзнавчу експертизу, яка розповіла б про що йдеться в роликах Нарімана, які він знімав і розміщував на YouTube. Але суд відмовився почекати. Коли експертиза вже буде готова – ми її докладемо як доказ до апеляційної скарги на вирок», – розповів адвокат.

Раніше Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 26 вересня відмовився допитувати журналістів Олександру Єфименко, Михайла Батрака, Сейтумера Сейтумерова, а також Тараса Ібрагімова, які були заявлені, як свідки захисту у справі громадянського журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова.

Насправді, давно не секрет, що Російська влада намагається закрити рота будь-кому хто здатний повідомляти правду про те, що відбувається в АР Крим.  На даний момент дуже важливою є роль міжнародної спільноти щодо контролю ситуації в окупованому Криму та поверненні української території.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma