Enigma Enigma

Влад Волошин

2019-09-25 18:04:38 eye-2 2717   — comment 0

Російський шпигун за сусіднім столиком, чи реальні викрадення наших громадян на закордонних курортах.

 

На сайті Служби безпеки України нещодавно розміщене повідомлення про те, що наші контррозвідники викрили чергову провокацію російських спецслужб, спрямовану на дискредитацію діючих працівників українських контролюючих органів під час приватних візитів до країни-агресора.

В повідомленні йдеться, що у вересні цього року представники ФСБ РФ незаконно затримали інспектора одного з підрозділів Державної митної служби України під час перетину українсько-російського кордону на пункті пропуску «Шебекіно». У ході огляду особистого автотранспорту українського громадянина у нього були виявлені в багажі нібито товари подвійного призначення.

Здійснюючи психологічний тиск на затриманого ФСБ-шники намагались схилити його до визнання факту вчинення ним злочину (контрабанда сильнодіючих, отруйних, вибухових, радіаційних джерел, ядерних матеріалів, вогнепальної зброї…). «Цю провокативну ситуацію представники ФСБ планували використати для проведення інформаційної кампанії для штучного «очорнення» представників українських владних інститутів», - повідомляє СБУ.  – «Проте, через відсутність будь-яких реальних доказів протиправної діяльності, українського громадянина було звільнено з-під варти».

Останнім часом подібних повідомлень про те, що українських громадян затримують російські спецслужби, значно побільшало. І не лише під час поїздок до Росії, часто затримання відбуваються, коли наші громадяни перетинають адміністративний кордон з анексованим Кримом та лінію розмежування з іншими тимчасово окупованими територіями. Зазвичай такі «затримання» скоріш виглядають як викрадення людей. Після цього погрозами і шантажем намагаються залучити українців до конфіденційного співробітництва для виконання розвідувальних завдань на шкоду державній безпеці України.

https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/6526#.MPZPCeeD.dpbs

Контррозвідка Служби безпеки України постійно застерігає українських громадян від намірів виїзду до РФ чи окупованих нею територій, оскільки ФСБ РФ широко практикує фабрикування звинувачень у скоєнні нашими співвітчизниками різного роду злочинів.  - «У зоні підвищеного ризику та уваги спецслужб РФ, -  повідомляє Служба Безпеки України, - перебувають насамперед, військовослужбовці, представники органів влади і управління, правоохоронних та контролюючих структур, учасники АТО (ООС), активісти і члени національно-патріотичних об’єднань і рухів. Проте об’єктами протиправних посягань російських спецслужб на сьогодні є фактично всі без винятку громадяни України, які виїжджають до РФ чи окупованих територій».

Небезпека на українських громадян може чатувати і під час відвідання іноземних курортів. Свого часу російські спецслужби розробили відповідну програму за якою можуть захоплювати за кордоном наших громадян і таємно вивозити їх до Росії. «Це цілком реально операції, які можуть бути втілені росіянами, - розповідає джерело з української розвідки. – Проте, це стосується не всіх наших громадян, а лише тих хто чимось «цікавить» російських спеців (українські військові і силовики, представники органів влади і управління,члени національно-патріотичних об’єднань і рухів), ті хто реально може бути використаний Росією не лише як об’єкт для обміну заручниками».

Про наміри російських спецслужб чудово відомо нашим представникам Служби безпеки України. Проте, широкий загал громадян ніхто не лякатиме такими «махалками», щоб не створювати паніки. Росії потрібні лише певні особи, задля яких і сплановані непрості, ризикові і доволі коштовні закордонні операції. Але й наші до такого готові. Перед кожним виїздом за кордон усі військовослужбовці і працівники інших силових структур зобов’язані проходити інструктаж у відповідних органах військової контррозвідки СБУ. Під час такого інструктажу кожному повідомляється чи існує саме для нього, як для посадової особи чи носія певної інформації, небезпека потрапляння до російських спецслужб. Ґрунтовне переконання таких осіб в тому, що можливе їхнє викрадення - це не жарт, а цілком реально відпрацьовані операції російської розвідки, багатьох примусили відмовитись від єгипетських чи турецьких курортів.

«Викрасти особу, коли вона перебуває на закордонному відпочинку значно простіше, ніж коли вона в Україні і займається повсякденними справами, - ділиться подробицями джерело з розвідки. – Особливо на курортах Туреччини чи Єгипту, які досить популярні і в наших співвітчизників, і в росіян та інших представників країн колишнього СРСР. «Специ» можуть досить просто наблизитись до «об’єкту», приховано здійснити викрадення (способів існує безліч), і таємно вивезти».

Відправка «об’єкта» в Росію може успішно бути здійснена з Сирії, яка межує з Туреччиною, чи з Лівії, яка має кордон з Єгиптом. Перевезти подібний «таємний вантаж» через такі кордони досить просто, адже вони контролюються на виїзд не так ретельно (а для росіян, ще й дуже лояльно). Крім того і в Сирії і в Лівії є чимало російських військ і сюди, як до себе додому, літають їхні літаки.

Подібний «хаб» для відправки «вантажу» є і в Європі, скоріш за все – в Сербії, яка вірний соратник Росії і часто надає їй усіляку допомогу в таких «каламутних» справах. З Сербії досить зручно доправляти «об’єкт», якщо він був викрадений на популярних у нас балканських курортах (Болгарії, Чорногорії, Албанії, і навіть Греції чи Хорватії). Розроблені навіть плани «евакуації» «об’єкта» з інших європейських країн, але це значно важче і ризикованіше, та й навряд чи коли-небудь вони викрадуть когось «дуже важливого» з Іспанії, Італії чи Франції. Щодо азійських курортів (Таїланд, Індонезія), то Росія там має кілька «союзників» з АСЕАН (Асоціації держав Південно-Східної Азії), де російські літаки мало хто контролює по-справжньому.

Усе це звучить дещо фантастично як шпигунський роман, проте Росія зі своїми спецслужбами показала, що вона рідко зупиняється перед обставинами, і якщо необхідно буде викрасти українця десь з-за кордону – то вона це спробує зробити. Хоча агенти, на кшталт «солсберецьких петрових-боширових», працюють грубо і примітивно, але свій «брудний слід», такий як вбивство Литвиненка чи отруєння Скрипаля, вони можуть залишити навіть в країні з досить високим рівнем безпекових заходів. А щодо різних багатолюдних і мультинаціональних турецьких чи єгипетських курортів, то тут росіяни можуть діяти доволі успішно. Тож ніколи не треба забувати, що за сусіднім столиком ресторану в готелях Шарм-ель-Шейху, чи Антальї можуть сидіти не «нафтовики з Сургуту», а гру-шні «чепіги-мішкіни», які полюють за кимось з українців.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma