Enigma Enigma

Olga Horoshkovska

2019-10-03 09:38:03 eye-2 4417   — comment 0

Російський спецназ зі зброєю в руках десантувався на острів Норвегії

Інтернет-газета AldriMer, яка спеціалізується на військовій тематиці, з посиланням на чотири джерела в трьох країнах, повідомила про виявлення представників російських військових спецпідрозділів на Шпіцбергені, які, одягнувшись в цивільний одяг, в рамках спецоперації висаджувалися і на материкову Норвегію для проведення розвідки.

Журналісти стверджують, що дані достовірні і документально підтверджені не тільки національною контррозвідкою, а й силами розвідки США.

Зокрема, в історії фігурують фотознімки, отримані з американських літаків-розвідників, на яких зображені російські військові, що перебувають на узбережжі архіпелагу.

Високопоставлене джерело в розвідці однієї з держав - союзників Норвегії, якого цитує AldriMer, також стверджує, що до операції були залучені наймані воєнізовані формування, які «добре відомі НАТО через події в Криму».

Згідно з повідомленнями розвідки союзників, російська десантна група може співпрацювати з найманими воєнізованими формуваннями на півночі.

Зрозуміло, що посольство Росії в Осло назвало грубою провокацією статтю інтернет-видання.

Проте співробітники чеченського спецназу самі викладали в соцмережі фото, з датування, геолокації і коментарів яких випливає, що «Летючий загін Кадирова» (як називають себе бійці цього формування) працює в Арктиці, зокрема і в норвезькій її частині з 2016 року.

Так, 2 березня минулого року користувач інстаграма під ніком bes_600 публікує груповий знімок чоловіків у військовій формі на тлі грозненського аеропорту. У коментарях автор вказує: «Лихий 16 рік. На Арктику вилітали».

На питання про відсутнього товариша слідує відповідь: «Вони в Норвегію їздили тоді. По роботі їздили».

У соцмережах можна знайти спільні фото і відео, на яких bes_600 відображений разом з користувачем akhaev_07_95. 9 лютого того ж року akhaev_07_95 публікує селфі на тлі засніженого аеропорту, за спиною чоловіка - авіазаправник з написом «Svalbard lufthavn» - «аеропорт Шпіцбергена».

Геотег на фото відповідний – «Spitsbergen». Чоловік зображений в уніформі з нашивкою парашутного центру DZ Grozny і інший - з написаним російською словом «Лютий» (ймовірно, це позивний).

Бійці Росгвардії - а згаданий чеченський спецназ входить в її структури - не можуть відвідувати країни НАТО в туристичних цілях, заборона не діє тільки у випадках, якщо поїздка здійснюється за вказівкою керівництва.

У чеченському сегменті мережі можна знайти й інші знімки з норвезької геолокації.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma