Enigma Enigma

Mikki Mon

2022-07-08 14:08:34 eye-2 3730   — comment 0

Розпочата росією війна створила продовольчу кризу в світі

В Україні воюють два найбільших світових виробники зернових та олійних культур, а також добрив. Про це йдеться у звіті про стан продовольчої безпеки, підготованому низкою агенцій ООН.

За даними звіту ООН, “нинішня війна в Україні, в якій воюють два найбільших світових виробники основних зернових, олійних культур, а також добрив, призвела до порушення міжнародних ланцюгів поставок, підвищує ціни на зерно, добрива, енергоносії, а також до браку лікувального харчування для дітей, що рекомендується при сильному недоїданні”.

“Це має потенційно негативні наслідки для глобальної продовольчої безпеки та харчування”, – мовиться у документі ООН.

За оцінками дослідників, навіть за умови відновлення світової економіки, 670 мільйонів людей у світі будуть відчувати голод до 2030 року.

Торік, за даними звіту, близько 2,3 мільярда людей у світі відчували помірну або гостру нестачу харчів, це на 350 мільйонів більше, ніж до спалаху пандемії COVID-19.

У документі наголошується, що світ віддаляється від мети ООН покінчити з голодом у світі до 2030 року.

Існує реальна небезпека, що ці цифри зростуть ще більше в найближчі місяці. Глобальні стрибки цін на продовольство, паливо та добрива, які ми спостерігаємо внаслідок кризи в Україні, загрожують підштовхнути світ до голоду. Результатом цього стане глобальна дестабілізація, голод і масова міграція в безпрецедентних масштабах. Ми повинні діяти сьогодні, щоб запобігти цій катастрофі, що насувається”, – заявив Дейвид Бізлі, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми

Також вашій увазі пропоную з цього питання думки світових лідерів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль: "Ми точно прогодуємо себе. Питання у тому, чи спричинить ця агресія Росії в Україні продовольчу кризу у світі. Вони блокують порти, вони не дають проводити посівну. Це матиме довготривалий вплив на продовольчу безпеку у світі. Ми розуміємо, що блокування та неможливість засіяти достатню кількість зерна, на яке очікують інші країни на різних континентах, – це вже не про Україну, це вже про гібридний вплив на світ через продовольчу безпеку

Голова Європейської Ради Шарль Мішель: "Кремль використовує продовольство як безшумну зброю у війні. Ми маємо рішуче протистояти російській пропаганді про ціни на продовольство та добрива. Небезпечні "голодні ігри" Росії повною мірою відповідальні за глобальну продовольчу кризу".

Заступниця держсекретаря США Венді Шерман: заявила, що війна Росії в Україні призвела до критичного дефіциту продовольства в Україні, а наслідки "глобальної продовольчої кризи" відчули у всьому світі. 

"Поки Путін продовжуватиме свою війну, поки російські сили продовжують бомбардувати українські міста та блокувати конвої з допомогою, поки мирні жителі в облозі не зможуть дістатися до безпечного місця, ця гуманітарна криза лише посилюватиметься".

 Росія – зло, яке має бути покаране за свої злочини проти людства.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma