Enigma Enigma

Юрко Антоняк

2021-11-12 23:08:12 eye-2 402   — comment 1

Розвінчуємо московсько-німецькі історичні фальсифікації

11 листопада у Львові відбулася презентація монографії "Слов'яни і Русь у ранньому середньовіччі. Передумови і початки формування імперії русів" професора, завідувача кафедри давньої історії України та архівознавства ЛНУ ім. І. Франка Ольги Михайлівни Щодрої.

Захід вів завідувач відділу україніки ЛОУНБ, провідник ОУН "Держава" Євген Салевич, який наголосив на важливості повернення історії України українського обличчя і важливості об'єднання для цього українських вчених, громадських і політичних діячів та підприємців .

Автор монографії наголосила на повній науковій неспроможності т. зв. норманської теорії Руси і аргументовано, з покликаннями на численні західноєвропейські та арабські джерела та власні ґрунтовні дослідження історії полабських та прибалтійських слов'ян у І тисячолітті нашої ери, показала, що саме протодержавні і державні слов'янські утворення раннього середньовіччя у Центральній Європі стали предтечами майбутньої імперії русів, володарів якої іменували королями та каганами залежно від походження джерела. Вона також наголосила на важливості встановлення Дня української державності та розповіла як упроваджувалася в життя ця ідея.

У жвавій зацікавленій дискусії взяли участь усі учасники круглого столу. Вони підкреслювали важливість якнайширшої популяризації новітніх досягнень української історичної науки 

Присутніми на презентації були: голова ВГО "Союз Українок", представник департаменту освіти ЛОДА Ореслава Хомик, заступник директора Інституту народознавства Ганна Врочинська, голова партії "Громадянська позиція" Володимир Гірняк, підприємець, прес-секретар "Громадянської позиції" Наталка Понуркевич Кузяк, меценат Олег Подвірний, почесний консул Литви Ярослав Візняк, громадсько-політичний діяч, соліст оперного театру Роман Ковальчук, директор Інституту Слова, дослідник давньої української літератури Павло Салевич, громадські діячі Юрко Антоняк і Надія Бавуляк, виконавчий директор Львівського обласного об'єднання роботодавців Михайло Яворський.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma