Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-09-20 08:27:25 eye-2 3961   — comment 0

Сандро жадає помсти

За сюжетом цього роману, молодий філософ Сандро переживає втрату коханої дружини Тіффані. За офіційними даними, вона трагічно загинула в лісах Амазонки. Нібито місцеве плем’я індіанців принесло кохану філософа в жертву. Забувши про всі вірування, що вчать любити та пробачати, Сандро жадає помсти.

Наш герой вирушає в саме серце амазонських низовин, шукаючи дикунів, які забрали в нього найдорожче. «Сандро вже не сила було стирчати в хижі й тонути в тузі. Тільки й робиш що три кроки у вузенькому, нічим не заставленому проході. Лишатися наодинці з власними думками — найгірше для нього. Ні на що не відволіктися, нічим не витіснити думки про абсурдність життя. Помста була єдиною його справою. Єдиною його розвагою, як сказав би Блез Паскаль, який усе зрозумів. Філософ стверджував: людина неодмінно мусить завантажити себе різноманітними заняттями, чи то фізичними, чи то інтелектуальними, чи то емо­ційними, щоб будь-якою ціною уникнути роздумів про себе, своє життя, сенс існування, щоб не витримувати нестерпної відсутності відповіді і думки про смерть… Людина, вдаючись до всіх можливих способів відволіктися — від захоплення професійними задачами до самозабуття та задоволень, — завжди робила все, щоб забути, забутися…»

Тож філософ розробляє план знищення плем’я, навіть не підозрюючи, що ті, кого він вважає жорстокими та кровожерливими, знають про любов більше за нього. Проте лише любов здатна врятувати плем’я і повернути самому Сандро віру в життя.

 

Лоран Гунель. Філософ, якому бракувало мудрості. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma