Enigma Enigma

Катерина Марійчук

2019-09-20 16:57:24 eye-2 1   — comment 0

ЩО ТАКЕ ЩАСТЯ?

ЩО ТАКЕ ЩАСТЯ?
Щастя.
Хто ж не хоче того загадкового та міфічного, віками очікуваємого та жаданого, такого потрібного та важливого всім щастя?

Що ж то таке - щастя?

  • Є два бажання, здійснення яких може скласти істинне щастя людини, — бути корисним і мати спокійну совість. Л. Толстой
  • Жити щасливо і жити згідно з природою — одне і теж. СЕНЕКА
  • Зазвичай щастя приходить до щасливого, а нещастя — до нещасливого. Франсуа де Ларошфуко VI
  • Не ганяйся за щастям: воно завжди перебуває в тобі самому. Піфагор Самоський
  • І кажуть, і пишуть, і описують, і пояснюють, і бажають, а ми все одно шукаємо СВОГО щастя.
  • Дії не завжди приносять щастя; але не буває щастя без дії. Бенджамін Дізраелі

Ми все одно бачимо оте всім необхідне щастя по своєму.
Яке воно, те щастя. Чи є загальне розуміння такого всім бажаного стану?
А отак пояснюють мої Друзі.

Svitlana Dvornik
"Счастье - это передышка в смятении", Соланж Вилье (героїня оповідань Андре Моруа)

Люба Гриник-Сайка
"Щастя - це зростання. Ми щасливі, коли зростаємо". - Вільям Єйтс.

Реґіна Ковальска
А що таке щастя?
Я думаю...
Вміння радіти життю,
Дивуватися квітам
Й прозорим краплинкам дощу
Кожна мить неповторна!
Цінуй!
Дихай легко!
Танцюй!
І закохуйся в себе!
Роки пий повільно,
Смакуй!

Lyusi Tretyak
Мир. Міцна країна, любляча сім'я, улюблена робота і радість від кожного дня.

Валентина Дмитракович
Щастя, це коли в сім'ї всі здорові; робота, яка приносить задоволення; всюди чути українську мову і бачимо щасливі усміхнені обличчя . Та, найголовніше - мир на землі.

Руслан Расулов
Задоволення життям.

Olga Stasiuk
Щастя - це коли є баланс. Коли ніщо не зчиняє штормів - ні добре, ні погане. Саме тоді маєш ресурсний стан, поточні проблеми розв'язуються своєю природною чергою. (Це я зі свого досвіду, від себе так).

Ludmila Hurtova
А мені здається, що щастя - це комфортний стан душі, а від чого цей душевний комфорт буває - то у кожного своя причина для цього... і може бути не одна, а сукупність факторів, від яких душа знаходиться в комфортному стані...Якось так.

Григорий Шевчук
Мені здається, що ЩАСТЯ - то є гармонія між своїм Я і Всесвітом !!!

Alla Mulyavka
Розуміння щастя суто індивідуальне, і залежить від багатьох чинників.
Від отриманного кожним з нас виховання та освіти, від ситуаціі в сім‘ї, де виросли, від подій в країні проживання.
Адже воно закладається вже з дитинства, коли ми ставимо цілі та пріоритети. Хтось задовольняється малим чи найменшим, інші навпаки..

Оріяна Оріяна
Щастя - це коли гармонія в душі і навколо. Коли всі близькі здорові і щасливі. Коли не гинуть люди в безглуздій війні. Коли влада турбується про народ (це у майбутньому, коли вся Україна буде шанувати своїх кумирів і себе). Слава Україні

Володимир Сотоднюк
Щастя - це здійснення мрій!

Natalija Kročak
Мабуть в цю хвилину пишу на емоціях... для мене щастя, це робити так, щоб хтось усміхнувся, чи просто дати їжу бездомному кошеняткові, а ще – відчувати, що ти дійсно комусь потрібний!!!

Анатолий Можаровский
Щастя це розум та мудрість.
Щастя це безмежна любов до всіх і всього.
І на цьому фундаменті будується життя, де відношення до світу та людей вже виважене.
Щастя людини це праця над своєю душою, яка веде до внутрішньої гармонії.
Світ красивий та лагідний.
Водночас агресивний, і правильна реакція - теж щастя

Ярина Дібрівна
Мені подобається шлях та знаходження щастя, який подає відична література, з яким я повністю погоджуюсь. Виявляється, не всі люди здатні бути щасливими, це залежить від стану їх свідомості.
Таких станів існує три: невігластво, пристрастність та благость.
Люди з свідомістю перших двох станів не можуть бути щасливими через ті якості, які вони спромоглися засвоїти, отримати, звикнути.
Щасливими можуть бути тільки люди у благості. Це мудрі, просвітлені люди. Кожний стан має свої якості, які набуваються власною працею над своєю особистістю; знаннями, які намагаються отримати від людей у благості; розумінням реальних своїх потреб для життя; вживанням продуктів харчування благостних (так-так, продукти харчування теж мають свій характер і поділяються за цими категоріями); а також способами, методами власної взаємодіі з оточуючим світом, це і спосіб життя, і якість думок і бажань, і праця, якою займається людина, і коло їі оточнння, і навіть розклад дня. Так подає нам шлях до щастя і його визначення відична література. Я тут написала надто коротко, насправді на цю тему існує цілий курс лекцій.

Валентина Савельєва
Щастя - це можливість робити щасливішими всіх людей!

Вікторія Колісник Здоров'я

Он як. 17 Людей і 17 бачень щастя.
ТА…різні Люди, різних соціальних та матеріальних станів, різної громадської та патріотичної активності, різні навіть за місцем проживання (Україна, Італія, Венгрія, Росія…), різні слова, різні підходи, а стержень їх суджень майже один – Душа. Гармонія. Людяність. Мир.
Отже, Щастя таки має свої ознаки.
Ох же й тішусь я зараз.
Коли ото запитала, то так боялась прочитати, що щастя то добробут, то міліон долярів, то влада…
Ні, то теж потрібне, то теж важливе.
Та то не може бути доступним всім, а отже, й щасливими не можуть бути всі. Чи щасливими можуть бути тільки олігархи та вивищені та підсаджені на вершини країни деякі людинятка?

Той найбільш багатий, хто задоволений малим, бо такий достаток свідчить про багатство натури. Сократ

Але ж щасливими називають себе і люди на пенсії в півтори тисячі гривень.
Щасливими вважають себе волонтери, (не всі, не всі, вибрані та обрані), які їдуть з інших країн, за тисячі кілометрів, і щасливі, бо допомагають.
І щасливі люди, що в любу погоду залишають теплі свої оселі аби підтримати когось в судах та стати поряд з такими ж проти… свавілля та беззаконня тих, хто мав би захищати їх…
І щасливі ті, кому сказали чи мявкнули вдячно.
І щасливі ті, кому подзвонили, і ті, кому руку подали…

Щастя, це непримінна умова гармонійного життя.

Мені бачиться, що я, коли повернусь доДОМУ, то одним з першим запитань почую: Чи була ти там щаслива?
І це не буде означати, чи великий рахунок в банку ти залишила? Чи багато одягу придбала? Скільки авто поміняла? Скільки квартир відібрала чи накупила за Іудині срібняки?
Бо ж оте все залишиться тут, на землі. Бо ж оте все не зможу ні я, і ніхто забрати з собою і похизуватись там, ДОМА.

Прочитала на днях. Маленька дівчинка побачила великий будинок і розкішне авто поряд і запитала маму: Там живуть багаті люди?
- Ні, тільки у них речей більше.

  • Чим більше розуму, тим менше треба грошей для щастя. Григорій Сковорода

Розповідала приятелька, чеченка, номінантка на Нобелівську премію миру. В Австралії не має багатих і бідних. Вони вдень їздять на майже однакових машинах. Ходять в майже однаковому одязі. І тільки ввечері заможні одягають дорогий одяг, міняють дороге авто і їдуть в дорогі ресторани.
То є дурний тон, виставляти своє багатство, як особисте досягнення.

  • Шукаємо щастя по країнах, столiттях, а воно скрiзь i завжди з нами; як риба в водi, так i ми у ньому, i воно бiля нас шукає нас самих. Нема його нiде вiд того, що воно скрiзь. Воно схоже до сонячного сяйва — вiдхили лише вхiд у душу свою. Григорій Сковорода

Чи щасливі в Україні новорощені, новозрощені, швидкозроблені багачики?
Чи щасливі вони, давлячи людей на тротуарах і маючи впевненість, що їх гроші відкуплять від їх підлостей та зверхностей?
Чи щасливі бізнесмени, які потирають руки від баришів, витаврованих та війні?
Чи щасливі волонтери, що вигендльовують на людській довірливості та щасті допомогти, рахунки в банках?
Чи щасливі керувальники Україною, омиваючи руки в людській крові, підло обманюючи і підступно залякуючи народ, який їм довірився?
Які критерії щастя у таких людей?
Вони теж вважають ознакою щастя гармонію Душі, тіла і поступків?
Вони теж очікують миру та людської рівності, як проявів щастя?
Вони теж шукають себе, читають ведичні знання, пишуть філософські поезії, плачуть від захвату слухаючи органну музику і ридаючи побачивши в Фейсбуці знимку Захисника України, катованого ворогом на війні, названої владою - внутрішньодержавною операцією?
Яке щастя у таких людей?

Якщо нещаслива людина не може бути повноцінною, доброю, чутливою, а щастя, то не те, що можна взяти в руки, то ми, земляни, ділимось мінімум на дві категорії:
1. Ті, хто щасливий, читаймо ті, хто відкриває себе, знаходить себе, допомагає іншим, тобто, шукає благ духовних та душевних.
2. І ті, хто дбає тільки про себе, використовуючи всіх і все, що тому спосібствує, примножуючи нулі на банківських рахунках.

Те, що достатньо для нашого щастя, часто недостатньо для нашого задоволення. Ті вимоги, які часом сприяють збору щастя, так збільшуються через жадібність, що вся його маса виявляється вичерпаною ще задовго до того, як більшість встигне пред’явити свої претензії. Карл Фреліх

Вони, хто комусь нашкодив, когось обікрав, зробив зло, відібрали в себе душевний спокій, духовну розміреність, сердечну злагоду.

Щастя не можна замінити, підмінити. Щастя не може бути сурогатним. Це як кава з морви. Скільки хоч тверди та обманюй себе, а від того вона не набере кавового смаку та запаху.
В тому й суть щастя, що воно має бути само собою, і ніяким іншим. Бо ж щастя, то від Творця самого. То Його дотик до нашої Душі.
То Його підтримка нашого тіла. То Його пісня для нашого слуху. То Його веселка для наших очей.
І тут або щасливий, або ні.
Душу = Творця не обманути.
Щастя – то вічне. То кусочок тістечка з іменного торту Творця на Його Дні народин.

Можна їсти по чуть. Щодня по трошки.

А можна й не їсти, а давати комусь, а самому бачити, як хтось радіє, як комусь смачно, як хтось щасливий і дякує, і бути радісним, щасливим від того.

Можна з,їсти за мить, і далі ганятись в пошуках тої насолоди, підмінюючи та підтасовуючи все, що попадає під руки. З часом ті перші відчуття забудуться, в отій гонитві зітруться, і вже самі придумують оті смаки, стверджуючи, що саме таким воно й було, щастя. Та й самі повірять, що воно, оте первинне, саме таке й було і саме таке й є, як отсе зараз вони відчувають. А якщо воно отаке, як вони зараз мають, і мають так багато, то чому десь там є Бог, а не вони оті боги?
І вже кричать на весь світ, що вся влада від Бога.
Але вся влада у них, то хто вони, як не боги?
Вони, одиниці з одиниць, а що скажуть, те й міліони міліонів слухають та роблять. То хто вони, як не боги?
То яке воно, щастя? В пошуку себе та в гармонії з Душею?! Тоді чому тих пошуковців та й не слухають так, як їх?
Ах, пошуковці твердять, що щастя то дотик Вічності, то з,вязок з Богом? То є добре. То нам підходить. Ми боги тут, і наші правила тут. Слухайте і покоряйтесь, робітники = роби земні, а ДОМА вас чекає щастя, роби Божі.

І не має просвітку. І суцільна темрява…Аж он блиснув вогник - ЩАСТЯ - то є гармонія між своїм Я і Всесвітом !!!

І там блиснув вогник - Щастя це безмежна любов до всіх і всього.

Серед чорної мли, коли помітно вогник, — то щастя. Сава Божко

І отам загорілось - Щастя - це можливість робити щасливішими всіх людей!

І вже темрява розсівається, і вже чіткіше видно обриси щастя…
І вже стає ясно, що вічне залишиться вічним, і що Творець, Батько наш, то Любов, то безмірне щастя. А безмірно щасливі, то не робітники-роби, а вільні Духом та Душею, щасливі доторком Творця-Батька до кожного відритого серця.

Svitlana Dvornik
"Счастье - это передышка в смятении", Соланж Вилье (героїня оповідань Андре Моруа)

Люба Гриник-Сайка
"Щастя - це зростання. Ми щасливі, коли зростаємо". - Вільям Єйтс.

Реґіна Ковальска
А що таке щастя?
Я думаю...
Вміння радіти життю,
Дивуватися квітам
Й прозорим краплинкам дощу
Кожна мить неповторна!
Цінуй!
Дихай легко!
Танцюй!
І закохуйся в себе!
Роки пий повільно,
Смакуй!

Lyusi Tretyak
Мир. Міцна країна, любляча сім'я, улюблена робота і радість від кожного дня.

Валентина Дмитракович
Щастя, це коли в сім'ї всі здорові; робота, яка приносить задоволення; всюди чути українську мову і бачимо щасливі усміхнені обличчя . Та, найголовніше - мир на землі.

Руслан Расулов
Задоволення життям.

Olga Stasiuk
Щастя - це коли є баланс. Коли ніщо не зчиняє штормів - ні добре, ні погане. Саме тоді маєш ресурсний стан, поточні проблеми розв'язуються своєю природною чергою. (Це я зі свого досвіду, від себе так).

Ludmila Hurtova
А мені здається, що щастя - це комфортний стан душі, а від чого цей душевний комфорт буває - то у кожного своя причина для цього... і може бути не одна, а сукупність факторів, від яких душа знаходиться в комфортному стані...Якось так.

Григорий Шевчук
Мені здається, що ЩАСТЯ - то є гармонія між своїм Я і Всесвітом !!!

Alla Mulyavka
Розуміння щастя суто індивідуальне, і залежить від багатьох чинників.
Від отриманного кожним з нас виховання та освіти, від ситуаціі в сім‘ї, де виросли, від подій в країні проживання.
Адже воно закладається вже з дитинства, коли ми ставимо цілі та пріоритети. Хтось задовольняється малим чи найменшим, інші навпаки..

Володимир Сотоднюк
Щастя - це здійснення мрій!

Natalija Kročak
Мабуть в цю хвилину пишу на емоціях... для мене щастя, це робити так, щоб хтось усміхнувся, чи просто дати їжу бездомному кошеняткові, а ще – відчувати, що ти дійсно комусь потрібний!!!

Анатолий Можаровский
Щастя це розум та мудрість.
Щастя це безмежна любов до всіх і всього.
І на цьому фундаменті будується життя, де відношення до світу та людей вже виважене.
Щастя людини це праця над своєю душою, яка веде до внутрішньої гармонії.
Світ красивий та лагідний.
Водночас агресивний, і правильна реакція - теж щастя

Ярина Дібрівна
Мені подобається шлях та знаходження щастя, який подає відична література, з яким я повністю погоджуюсь. Виявляється, не всі люди здатні бути щасливими, це залежить від стану їх свідомості.
Таких станів існує три: невігластво, пристрастність та благость.
Люди з свідомістю перших двох станів не можуть бути щасливими через ті якості, які вони спромоглися засвоїти, отримати, звикнути.
Щасливими можуть бути тільки люди у благості. Це мудрі, просвітлені люди. Кожний стан має свої якості, які набуваються власною працею над своєю особистістю; знаннями, які намагаються отримати від людей у благості; розумінням реальних своїх потреб для життя; вживанням продуктів харчування благостних (так-так, продукти харчування теж мають свій характер і поділяються за цими категоріями); а також способами, методами власної взаємодіі з оточуючим світом, це і спосіб життя, і якість думок і бажань, і праця, якою займається людина, і коло їі оточнння, і навіть розклад дня. Так подає нам шлях до щастя і його визначення відична література. Я тут написала надто коротко, насправді на цю тему існує цілий курс лекцій.

Валентина Савельєва
Щастя - це можливість робити щасливішими всіх людей!

Вікторія Колісник Здоров'я

Оріяна Оріяна
Щастя - це коли гармонія в душі і навколо. Коли всі близькі здорові і щасливі. Коли не гинуть люди в безглуздій війні. Коли влада турбується про народ (це у майбутньому, коли вся Україна буде шанувати своїх кумирів і себе). Слава Україні!
СЛАВА УКРАЇНІ!

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma