Enigma Enigma

Олекса Доніч

2021-12-07 11:20:33 eye-2 3237   — comment 0

Що таке тюлень, тюлечка та Чорне море?Це коли вибрався з дружиною скуштувати дивних салатів, неперевершених крутонів і чудових устриць під чарівне просекко. І ще якоїсь гидоти. І піти згодом додому голодним, ввічливо піддакуючи дружині, що все було таке прекрасне, таке гарне, що краще й бути не може, тому наступного тижня треба обов'язково повторити.

І думати похмурі думки, що замість іноземного бур'яну, драглистих шмарклів, пересмажених грінок та італійського оцту ти міг би купити на ці гроші в знайомого вірменина пів пуда відмінного шашлику. Тюлень, трясця!

Залишок цього невдатного дня ти мужньо чекаєш, поки найкраща половина людства нарешті повлягаються спати, навшпиньки прокрадаєшся до холодильника й дістаєш завбачливо придбану ще зранку малосольну ніжну тюлечку. Любовно чистиш, робиш схожою на камбалу та виймаєш тоненькі хребти. Тоненькими скибками ріжеш чорний хліб, тоненько змащуєш духмяні шматки справжнім вершковим маслом, кладеш зверху камба... - тьху ти, чорт! - тюлечку і листячко петрушки.

Знову крадешся до холодильника, дістаєш (не з морозилки!) штоф доброї горілки, наливаєш півста і, поки береш і трохи надкушуєш скибку з тюлечкою, міцно тримаєш і грієш чарку в руці. Ретельно жуєш і ковтаєш тюлечку, потім накочуєш півста. А вже згодом рештки скибки.

І варто тобі після цього лише заплющити очі, як спочатку ротом, а далі й заплющеними очима побачиш Чорне море, одинокий пляж без галасливих купальників і бемкнутих нудистів, пінні солоно-йодові хвилі та південний небокрай, за яким ховається Стамбул-Константинополь, Еллада, Каїр, станція "Академік Вернадський" і ще чортзна-що.

А також побачиш і почуєш чайок. Багато чайок. І відчуєш, що нірвана вже десь поруч. Аж раптом якась чайка обов'язково захоче витягнути ту камба... - а хай тобі грець! - тюлечку в тебе з рота. І ти волаєш із ще заплющеними очима:

- Дзьоба геть від тюлечки, мартин недороблений!

- Ти кого це мартином обізвав, алкоголіку?!

Розплющуєш очі й бачиш кохану дружину, яка, поки ти тюленем підкрадався до нірвани, підкралася до тебе дельфіном і встигла сховати до холодильника й тюлечку, і штоф. Похнюплений, чвалаєш спати й тихо шепочеш: "Тюлень, трясця". І на довершення тобі сниться ще й Солопій Черевик. Нехай Господь милує від такого, краще вже просекко...

Ось, браття й сестри, що таке тюлень, тюлечка та Чорне море.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma