Enigma Enigma

Останній Джедай

2022-03-30 10:53:41 eye-2 3500   — comment 0

Щодо єдності. Медійної

 

Живемо ми у страшні і дивовижні часи. Часи, коли попередні історичні епохи переплелися й повторюються у вигляді фарсу. Хоча, для нас персонально це трагедія. 
У 2022 році рашка вирішила дотриматися закону переходу кількості в якість за Гегелем, одночасно спресувавши декілька минулих своїх періодів в один. 
Так іноді буває в житті імперій - бажання маленької переможної війни для досягення своїх амбіційних цілей. В ознаках теперішньої пабєдобєсної війни виглядаються риси переможних для імперії самодержців воєн 19 - 20 століть. Війн із Наполеоном (1805 - 1812 роки), Кримської (1854 - 1855 роки), русько-японської (1904 -1905 роки), Зимової (1939 - 1940 роки), Афганської (1979 - 1989 роки).
Передумови цих воєн лежали виключно у хворобливих уявах царів чи генсеків про велич країни або необхідності допомоги якимось заморським братнім народам, від сербів із болгарами до середньовічних пелемен Гіндукуша.
Наслідки цих воєн для імперії завжди були руйнівними. Від відмови союзників (особливо німецьких князів під час антинаполеонівських кампаній), участі тих самих фінів у війні на боці нацистів, що призвело до облоги Лєнінграда та сотень тисяч жертв, аж до руйнування системоутворючих державних інституції та фізичного знищення країни.
Проте, тоді процеси руйнації розтягувались на десятиріччя. Зараз час спресувався в рази. І перспектива для рашки вельми не райдужна. Годинник вже почас зворотній відлік. І відлік йде на місяці. Навіть не на роки......
Хтось скаже, що в історії інших імперій були потуги до блискавичних переможних воєн і не всі вони закінчувалися вдало. Моя відповідь - так, були. Але усі більш менш історичні імперські утворення (від Алесандра Македонського, Персів, Римлян, Османів, Візантійців, Арабів аж до Бритів) несли навколишньому світу розвиток, технологічний і культурний злами, чим і вкорінювали себе. Можна сказати - свтло. А оця недороблена болотна імперія за весь час існування несла лише спустошення та занепад. Тобто - темряву. Навіть татаро-монгольське нашестя, незважаючи на спустошення слов'янських земель, створило Московію та зміцнило східні рубежі тогочасної Європи. 
І зараз вона остаточно програЄ битву із світлом. Для нас ця битва є занадто кривавою. Але невдовзі стане зрозумілим, що написана ще у 1972 році книженція "Москва - 2042" є пророчою, а не просто сатиричною. 

silence is gold

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma