Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-10-09 09:39:14 eye-2 3472   — comment 0

Штучний інтелект дописав незакінчену симфонію Бетховена

Останньою завершеною симфонією Бетховена вважається Дев'ята. Після її закінчення композитор почав Десяту, але помер, залишивши тільки начерки. З того часу музикознавці та шанувальники вивчали записи генія і ламали голови, намагаючись зрозуміти, якою ж могла бути симфонія № 10. Завдяки співпраці істориків, композиторів і фахівців з інформаційних технологій задум Бетховена отримав втілення. Десята симфонія, що складається з двох частин загальною тривалістю понад 40 хвилин, вперше буде представлена сьогодні, ​​9 жовтня.

У 1817 році британське Королівське філармонійне товариство доручило Бетховену написати дві симфонії, № 9 та 10. Всесвітньо відома Дев'ята була завершена в 1824 році. На той час стан здоров'я композитора почав погіршуватися, і через три роки він помер, залишивши лише начерки до Десятої.

Відтоді неодноразово робилися спроби по реконструкції симфонії. Найбільш відома - в 1988 році, коли музикознавець Баррі Купер запропонував свою інтерпретацію першої і другої частини твору, з'єднавши 250 музичних тактів з начерків Бетховена. Однак матеріалів залишилося занадто мало, щоб отримати закінчену симфонію, пише Inverse, хоча в них виділялися, як мінімум, дві частини.

На початку 2019 році Маттіас Редер, директор Інституту Елетт і Герберта фон Караян, австрійської організації, що займається розвитком музичних технологій, зібрав команду фахівців з різних областей для завершення Десятої симфонії. В тому числі він звернувся до розробників моделей штучного інтелекту Playform AI.

У міру розвитку проекту виникало все більш тісна співпраця вчених і машини. Музикознавці розшифровували та транскрибували записи незакінченою симфонії, намагаючись зрозуміти задум автора. Маючи перед очима завершення твори Бетховена, вони шукали найбільш відповідне місце для кожного фрагмента. Штучний інтелект займався створенням тривалої та складної музичної структури з короткого мотиву або фрази. Для цього йому довелося ретельно вивчити, як Бетховен створював П'яту симфонію з чотирьох нот, як з'єднувати музичні уривки, як оркеструвати твір.

В результаті, через півтора року роботи, команда отримала дві повних частини симфонії тривалістю понад 20 хвилин кожна. Повний запис Десятої симфонії Людвіга ван Бетховена буде випущена 9 жовтня 2021, в той же день, коли відбудеться світова прем'єра твору в Бонні (Німеччина).

===================

Віддячити мені за текст дуже просто - криптовалютою SSLX від Слейт.

Що таке Sl8 і чому треба реєструватись зараз:

Стаття на АIN https://bit.ly/2Yh3CWn

пост українською https://bit.ly/3Ao2m1K

пост російською https://bit.ly/3i4u6l1

Як активувати криптогаманець Sl8 https://bit.ly/39oQikJ

Інвайт для реєстрації a1yN7z

https://sl8.online/invite/a1yN7z

Мій нік у Слейт skyokey

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma