Enigma Enigma

Тарас Процев’ят

2022-01-08 14:05:02 eye-2 3557   — comment 1

СИНОК ЧІНГІСХАНА, ГІТЛЄРА І СТАЛІНА – ПУ!

 

        Казахській Небесній Сотні, січень 2022.

 

       Україну створив Лєнін – впевнено «обгрунтував» агресію проти України президент РФ.

 

       На своїй пресконференції 23 грудня Путін також зробив чергову маніакальну заяву про те, що частина «історичних російських територій» опинилась за межами Росії, відверто висловивши територіальні претензії до сусідів. Кілька тижнів перед тим у фільмі "Росія. Нова історія", який демонстрував телеканал "Росія-1,  він жалівся,  що розпад СРСР став для нього трагедією: «…що таке розпад Радянського Союзу? Це розпад історичної Росії під назвою Радянський Союз». Зрозуміло, що «історичні російські території» це в першу чергу Україна. Складається враження, що знання історії президента Московії обмежуються Коротким курсом історії ВКпБ. Все інше про історію він давно не читає – йому доповідають.

 

       Звідси й пуйлівське (не плутати з Пулітцерівською премією) твердження що українці і росіяни – «адін народ». Ми беремося стверджувати, що московити – молодші брати сучасних казахів, племена яких майже тисячу років тому становили етнічну основу чінгісідів Золотої орди, етнічне ядро держави Чінгісхана.

 

       Нажаль, до цього часу значна частина українських політиків, політологів, істориків, та й загалом інтелектуалів, шкільна та вузівська програми грішать вимислами щодо «братського» слов’янського походження московитів і українців. Сучасна незаангажована історична наука аргументовано спростувала, культивовані з часів Петра І та Катерини ІІ, імперські міфи та фальсифікації.

 

       Навіть аналізуючи праці класиків російської історичної науки М. М. Карамзіна, С. М. Соловйова, В. О. Ключевського, які «досліджували» під жорстким прицілом російської цензури, можна легко дезавуювати ключовий міф московської імперії. У IX–XII стст. не існувало жодного російського, московського князівства, не існувало жодного «великороського», «російського» народу. В лісових гущавинах майбутнього Московського князівства з І-го тисячоліття розселялися фіно-угорські племена (мурома, меря, весь, мещера, мокша та ін.). Вони до XVI ст. не мали жодних господарських контактів з слов'янськими племенами Русі, з яких в результаті тисячолітніх етногенетичних процесів остаточно сформувався український етнос. Між ареалами розселення слов’янських та фінських племен не було навіть найпримітивніших доріг. Москва, в давніх джерелах, вперше згадується як поселення у 1272 році - під час третього перепису  людності золотоординцями-чінгісідами.

 

       Найвідоміший археолог Російської імперії граф Олексій Уваров, почесний член Петербургської АН, за завданням імперського уряду впродовж 1851—1854 років розкопав на теренах Московської, Тверської і Рязанської губерній 7729 круглих курганів VIII—XVI стст., не знайшовши серед них жодного слов’янського поховання. Фундатор московської антропології, професор Анатолій Богданов на прохання графа Уварова дослідив сотні мерянських останків із розкопаних поховань Московської губернії і також не виявив жодного слов’янського. Жодного!!! Нагадаємо що археологія та антропологія - математика історичної науки ( «Меряне и их быт по курганным раскопкам». М., 1872).

 

       Московити («росіяни», «великороси») — етнос, який виник в результаті етногенетичного переплаву фінського (фіно-угорського) автохтонного етнічного субстрату з прийшлими завойовниками – тюрками-чінгісідами після завоювання фінських земель військом хана Батия у 1237-1238 роках разом із новими власниками землі — його братами Беркечаром, Чилаукуном, Мухаммедом і Чимпаєм. Тьми Батия привели на терени сучасної центральної частини Московії відомі тюркські роди: каракиреїв, ширинів, аргинів, баринів, дулатів, конгиратів, мангитів, жалаїрів, татар та інші (В. Білінський, «Москва ординська», К., 2011).

 

       Чінгісхан був першим в історії людства завойовником, який поставим перед Золотою Ордою завдання завоювати ввесь світ. Сучасна  Московія успадкувала маніакальну ідею-фікс та намагається виконати середньовічний заповіт Чінгісхана в ХХІ столітті.

 

     Тарас Процев’ят

      Львів-Київ,

     08 січня 2022 р.

                                           

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma