Enigma Enigma

Дмитро Снєгирьов

2023-11-06 19:45:53 eye-2 4213   — comment 0

Ситуація на фронті не патова, поступок противнику не буде

За інформацією Генштабу ЗСУ, російські окупанти продовжували атакувати на Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському, Шахтарському, Куп’янському та Запорізькому напрямках, але успіхів не мали, загалом за добу на фронті відбулося 53 бойових зіткнень.

Окупанти намагалися відновити втрачене положення в районах Кліщіївки та Андріївки.

"Після втрати Андріївки та Кліщіївки ворог проводить численні контратаки з різних напрямків, безуспішно намагаючись повернути втрачені позиції. Адже ці невеликі населені пункти були важливими елементами оборонного рубежу ворога, який простягнувся від Бахмута до Горлівки", – повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

Взяття ЗСУ під контроль цих населених пунктів мало важливе стратегічне значення. Панівні висоти в районі цих населених пунктів  дозволяють нашим захисникам контролювати логістичні маршрути та фланги Бахмута.

Під час боїв були розбиті та повністю втратили боєздатність одні із найбільш підготовлених і найкращих частин ворога – 72-а окрема мотострілецька бригада, 31-а та 83-тя окремі десантно-штурмові бригади.

Варто зауважити, що навколо міста Бахмут агресор зосередив на сьогодні 52 тисячі особового складу, майже 300 танків, понад 1000 броньованих машин, 150 артилерійських систем і більш ніж 120 РСЗВ. Крім того, ворог побудував там кілька ліній оборони, звів фортифікаційні споруди тощо. Основною опорною лінією була Курдюмівка – Андріївка – Кліщіївка.

До Кліщіївки й Андріївки наразі перекидаються найбільш боєздатні підрозділи ЗС РФ. Це вказує на недостатню кількість резерву окупантів і на те, що цьому напрямку вони приділяють не тільки військове, а й політичне значення.

Не менш важливою точкою на карті є селище Берхівка, яке розташоване на північ від Бахмута і за яке зараз тривають щільні бої. Окупанти намагаються атакувати в районі населених пунктів Ягідне і та Хромове.

 

Берхівка

Джерело: скріншот

 

Авдіївський напрямок

В зоні відповідальності ОСУВ "Таврія" на Авдіївському напрямку ворог за підтримки авіації не полишає спроб оточити Авдіївку. Окупанти намагаються замкнути кільце оточення в районі населеного пункту Ласточкіно.

Окупанти намагалися атакувати флангами з району Красногорівки на Степове. На цьому відтинку фронту є певні тактичні успіхи в окупанта. Але закріпитися на цій ділянці фронту вони не можуть. ЗСУ активно використовують засоби ураження: ствольну та реактивну артилерію для знищення особового складу і важкої бронетехніки противника.

Важкі бої точаться в районі коксохімічного заводу.

Біля Красногорівки ворог намагається вийти до залізниці і розширити свою зону присутності. ЗСУ шляхом введення оперативних резервів не дають закріпитися і проводять зустрічні контратаки з метою покращення тактичного становища. Ситуація змінюється динамічно.

 

Красногорівка

Джерело: скріншот

 

Головні зусилля російських військ спрямовані на взяття Авдіївки в оточення – для цього намагаються захопити кілька сіл, розташованих на флангах, у тому числі Степове, Бердичі та Північне.

Варто зауважити, що з урахуванням важких втрат в особовому складі противник перекинув в район Авдіївки додаткові підрозділи 2-ї загальновійськової армії з окупованих районів Луганської області.

Наразі окупанти перейшли до тактики інтенсивних ударів з використанням штурмової авіації, гелікоптерів і відповідних засобів ураження – ствольної та реактивної артилерії.

Куп'янський напрямок

В зоні відповідальності ОСУВ "Хортиця" на Куп’янському напрямку окупанти вели безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Синьківка, Петропавлівка, Іванівка Харківської області, де українські захисники відбили близько 10 атак противника.

Наразі важкі бої точаться в районі Макіївки, є  певні тактичні успіхи в окупантів.

В районі Синьківки ворог атакує з напрямку Лиману Першого. ЗСУ перебувають в режимі активної оборони. Ідуть запеклі бої, положення сторін змінюються динамічно по кілька разів на добу.

 

Синьківка

Джерело: скріншот

 

В районі Масютівки і до ДКУ противник намагається прорвати лінію оборони ЗСУ. Зафіксована передислокація особового складу. Активно працює штурмова авіація.

На ділянці Ягідне – Куп'янськ-Вузловий противник зазнав значних втрат, зупинив активні дії і наразі проводить перегрупування. Силами 6-ї загальновійськової та 1-ї танкової армій противник продовжує вести наступальні дії в районі Куп'янського лісу, Першотравневого та Орлянського.

На Куп’янському напрямку зосереджені підрозділи 1-ї танкової армії та 18-ї мотострілецької дивізії збройних сил противника. Завдання окупантів – продавити українську оборону у напрямку Куп’янська з можливістю виходу на Ізюм. Тобто створення Куп’янсько-Ізюмського ударного угруповання, яке нависатиме над флангами Збройних сил України, зосереджених у Слов’янську.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Сирський оприлюднив статистику щодо російських втрат на Куп'янському напрямку за тиждень – 220 вбитих росіян, ще 5 захоплені у полон.

Лиманський напрямок

Противник активізував штурмові дії в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Спірне Донецької області. Окупанти передислокували в район Кремінної новостворену 25-ту армію, загальною чисельністю до 17 тис. військових.

 

Кремінна

Джерело: скріншот

 

Активізувалися бої в Серебрянському лісництві – у "трикутнику смерті". Утім, незважаючи на зусилля противника,  українські сили міцно тримають оборону на Лиманському напрямку.

На цьому напрямку переважно зосереджені війська регулярної армії РФ: піхота, повітряно-десантні війська та підрозділи армійського корпусу так званої "ЛНР". Як повідомлялося раніше, на цьому відтинку фронту були зафіксовані нові підрозділи 3-ї і 24-ї бригад спецпризначення, 144-ї та 3-ї МСД та 90-ї танкової дивізії ЗС РФ. У напрямку Білогорівки була зафіксована передислокація важкої бронетехніки ОТБ "Август" зі складу так званого "2-го АК ЛНР".

Активізація противника на Лиманському напрямку пов’язана з тим, що окупанти прагнуть перехопити ініціативу та захопити нові території.

Мар'їнський напрямок

Окупанти вели безрезультатні штурмові дії в районі Мар’їнки та Новомихайлівки. ЗСУ тут відбили понад 20 атак ворога.

Наразі про оперативне оточення Мар’їнки не йдеться. Але варто відзначити інший факт – населений пункт фактично припинив своє існування. Коефіцієнт руйнування житлових будівель – до 80%, тобто окупанти використовують тактику випаленої землі.

Шахтарський та Запорізький напрямки

Окупанти вели штурмові дії північно-західніше Вербового, Роботиного, північніше Нестерянки та П’ятихаток Запорізької області, але успіху не мали.

Сили оборони продовжують наступальну операцію. Зокрема, в районі Вербове Запорізької області витісняють противника із займаних позицій та закріплюються на досягнутих рубежах. В районі Вербове за останній тиждень є певні тактичні успіхи ЗСУ. Вдалося вибити противника з лісосмуги і закріпитися на нових позиціях.

 

Вербове

Джерело: скріншот

 

Важкі бої точаться на південь від Роботиного. За останній тиждень в районі Роботине противник втратив панівні висоти на захід від села. Показовим є факт виведення на доукомплектування з цього відтинку фронту підрозділів 42-ї дивізії 58-ї загальновійськової армії.

Зокрема, йдеться про підрозділи 71-го та 291-го мотострілецьких полків. Втрати особового складу окупантів цих підрозділів перевищують 60% від штатного розкладу.

Варто зауважити, що, попри критику контрнаступу Збройних сил України, яка останні тижні звучить в західних ЗМІ, події розвиваються більш ніж динамічно.

Президент Володимир Зеленський не вважає ситуацію на фронті патовою і заявляє, що Україна не буде вести переговори з Росією."Це не патова ситуація. Росія контролює небо. Ми бережемо наших військових. Просто кидати, як Росія кидає як м'ясо своїх людей, ніхто не хоче", – заявив він.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma