Enigma Enigma

andriy98

2020-05-26 12:50:24 eye-2 382   — comment 0

Скільки коштує людське життя: втрати для економіки України від карантину

Втрати для української економіки від введення карантинних обмежень можуть становити 50 млрд доларів.

Про це свідчать результати дослідження "Скільки коштує Україні карантин?", яке провела Київська школа економіки.

Зазначається, що втрати для економіки можна порахувати у 2 показниках: втрати у вартості людських життів та втрати у відсотках ВВП.

За даними KSE, якщо відмінити карантин повністю, то Україна могла би втратити 120 тис життів.

При цьому, потрібно тверезо оцінити можливі наслідки від того, що було би, якщо карантин би не запроваджували. Ми говоримо про над 120 тис втрачених життів та понад 5 млн захворівших. Або 12,5% населення.

Тобто до 12,5% могло б "випасти" і з робочої сили - не працювали би, не створювали продукт. Але насправді - померло б набагато більше людей, бо система охорони б захлиналась, реанімації були б зайняті лише коронавірусними хворими - всі інші б не могли отримати місце в реанімації.

Відповідно, щоб зробити висновок чи потрібен був карантин з точки зору економічних втрат, потрібно порівняти показники втрат у людських життях та у ВВП.

Чистий економічний ефект від карантину майже нульовий. Але завдяки карантину, і це дуже важливо, нам вдалось врятувати життя людей. Тому варто продовжувати карантинні обмеження, поступово послаблюючи їх, вводити смарт-підхід - розумний, таргетований карантин.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma