Аби не грішити проти істини, варто погодитись, що іноді буває неважливо, чи це воєнний репортаж, а чи гастрономічний комікс – головне, щоби всюди була правда.
Пригадується, як таку книжку довго збиралася написати київська поетка Світлана Короненко, на яку замолоду, до речі, дуже схожа одна з авторок, а саме – художниця цього мальопису про історію культової національної страви. Невже реінкарнація ідеї? Хай там як, але у наш час швидких технологій саме такою має бути історія – навіть такого складного явища, як український борщ. Утім, для героя мальопису Євгенії Кузнєцової та Софії Сулій «Коротка історія українського борщу» все було не так просто. Хай там як, але потреба зварити справжній борщ у нього таки з’явилася, і він гідно прийняв цей виклик долі. Цю книжку можна було б назвати "Одіссея борщу", якби Одіссей у своїх мандрівках ніколи не виїжджав за межі Київської області, а відповіді на фундаментальні питання життя і смерті шукав у капустяних базарних рядах.
Ілюстрація з мальопису. Суспільне Львів
Тож чи відкриється Андрію таємниця справжнього борщу? Варто поглянути, бо він старався. "Мені дуже сподобалася ця історія, дуже сподобалась кінцівка, вона така іронічна, розповіла "Суспільному" художниця книжки. - Я ходила після цього, як я прочитала це сценарій, я так ще ходила під таким настроєм ще декілька днів. Ти починаєш збирати матеріал, ти якісь дивишся фільми, зокрема пана Клопотенка, його фільм про борщ, дивишся ютуб-канали, як там хто готує".
Софія Сулій. Фото - Суспільне Львів
Євгенія Кузнєцова, Софія Сулій. Коротка історія українського борщу. – К.: Видавництво, 2023
Ілюстрація на заставці - @mala_malue
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma