Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-12-09 15:59:38 eye-2 3402   — comment 0

Соратник Зеленського потрапив під санкції США за корупцію

Соратник Зеленського, колишній заступник голови адміністрації президента Віктора Януковича, Андрій Портнов потрапив під санкції США за корупцію та порушення прав людини.

Нагадаю, саме Портнов активно співпрацює з головою ОП Зеленського Єрмаком з 2019 року, а кілька людей з його орбіти взагалі є заступником голови ОП офіційно (Татаров, Смірнов). Портнов є тіньовим "рєшалою" Зеленського з суддями та правоохоронними органами. Згідно з повідомленням Мінфіну США, санкції проти Портнова запроваджено через його корупційні зв'язки з судовим і правоохоронним апаратом України.

"Портнов був достовірно звинувачений у використанні свого впливу для придбання доступу та рішень в судах України та підриву зусиль щодо реформ. Станом на 2019 рік Портнов вживав заходів для контролю над українським правосуддям, впливу на пов’язане з ним законодавство, прагнув помістити лояльних чиновників на вищі судові посади та купувати судові рішення", – сказано у повідомленні Мінфіну США. До того ж у середині 2019 року Портнов "вступив у змову з високопоставленим українським урядовцем, щоб сформувати вищі юридичні інституції країни на свою користь і впливати на Конституційний Суд". Крім того, Портнова звинувачують у причетності до спроби вплинути на Генпрокуратуру України.Крім власне Портнова OFAC вніс до санкційного списку "Фонд Андрія Портнова". 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma