Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-10-09 07:07:29 eye-2 3958   — comment 0

Сорочка з вогню, або Поради можновладцям

 

Щоб не опинитися у власноруч створеній пастці, розбити оболонку гонору й пихи і зруйнувати стіну нерозуміння, варто дослухатися порад, які пропонують автори цієї книжки, після прочитання якої ви вже інакше будете дивитися на багато речей і явищ, які вас оточують.

Більше того, «Під знаком влади» Сергія Войченка і Володимира Новіка допоможе тому, хто схоче змінити все на краще, на чому так само наголошують автори. «Цю книгу можна оцінити і як посібник для того, хто хоче досягнути вершини влади, стати саме правителем, вождем для свого народу, а не черговим зрадником власної країни і людей. І як посібник для людей, які повинні вміти і знати, як оцінити правителя ще на етапі так званих оглядин, як оцінити його якості та які вони в нього б мали бути, а саме головне — зрозуміти й оцінити команду, з якою він іде до влади. Лозунги — гарна річ, як і реклама, але все ж таки оцінку дає практичне використання і вживання кінцевим споживачем».

Тож автори недаремно зауважують, що «приписуючи собі примарні здібності чи якості, правитель значно ризикує: він може виявитися «неплатоспроможним», коли життєва ситуація вимагатиме їх проявити», адже маємо достатньо прикладів на таку поведінку. «Скажімо, слабак, що вважає себе сильною, вольовою особистістю, може опинитися в дуже складному становищі, так само як і нездара, що має себе за здібного і талановитого, - нагадує нам ця книжка. - Гординя — це самокоронація без жодних на те підстав. «Влада — це сорочка з вогню. Якщо вмієш її носити вірою і правдою, вона оберігатиме тебе і знищить твоїх ворогів. Проте варто піддатися гордині й забути про своє місце — вона самого тебе спалить. Відразу ж» (султан Сулейман, стрічка «Величне століття»).

Треба пам’ятати, що той, хто високого задирає голову, неодмінно перечепиться. Гординя передує падінню. «Пихаті накличуть на себе смерть. Зарозумілі накличуть на себе нещастя. Хто багато говорить, тому мало вірять. Хто багато піклується про себе, тому мало прислужують. Хто нагороджує незаслужено, втрачає друзів. Хто карає невинного, викликає загальну ненависть. Хто не може стримувати радість і гнів, загине» (Чжуге Лян, «Книга серця, або Мистецтво полководця»). Гнів і дратівливість заслужено посідають чільне місце у переліку ворогів успішного правителя. «Ті, хто не вміють тримати себе в руках, у царстві влади довго не живуть» (Н. Макіавеллі).

Загалом це книжка про те, як стати успішним будь-де й будь у чому, бути переможцем, а не переможеним. Де містяться джерела сили і як стати господарем своєї долі. Чому одні люди віддають накази, а інші їх тільки виконують. У чому секрети особистого впливу та як ефективно впливати на події, історію, державу, людей і на себе. Зазирнути в найглибші підвалини влади і дізнатися її найбільш суворо охоронювані століттями таємниці, а також дізнатися, які думки й поради на ці теми висловлювали кращі з кращих — найзнаменитіші постаті й персонажі світової історії. Про все це і багато чого іншого, цікавого й водночас корисного, ви дізнаєтесь, прочитавши цю книгу...

Сергій Войченко, Володимир Новік. Під знаком влади. — К.: Саміт-книга, 2021

 

Ілюстрація: Alejandro Decinti

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma