Enigma Enigma

Karp Dmitriy

2019-09-23 15:03:49 eye-2 2773   — comment 0

Сотня. Веховний Суд

Я можу нескінченно довго дивитись на рибок в своєму акваріумі. Відчуваю релакс та насолоду. Несподівано для самого себе почав отримувати схожі відчуття, спостерігаючи за певними політичними процесами в країні. Можна довго та успішно вишукувати зраду в діяльності нової зеленої команди, але бачити як шкварчить від люті Медведчук, як салютом вилітає із ГПУ Матіос, як зі швидкістю гіперлупа проїзжає повз Парламент Литвин – задоволення топ-рівня. 

І якщо пару місяців тому цей приємний фон був лише на топ-рівні, то зараз можна побачити калейдоскоп «еліт», які вже зібрали валізи та зайняли позу низького старту в усіх ЦОВВ, судах, прокуратурі. І навіть той факт, що в Парламенті замість «місцевих еліт», які десятиліттями паразитували на державі, з'явились пустоголові натискалки на кнопки, які змінили сенс терміну «кнопкодав», не є аж занадто негативним явищем. Зелена команда схожа на антибіотики широкого спектру дії, вони нищать всі бактерії, які вбивали організм, але потім потрібно буде реанімувати печінку та прийняти курс якісних пробіотиків, щоб засіяти організм новою корисною мікрофлорою. 

Схоже, цього тижня настала черга почати лікувати Верховний Суд. Процес важкий і тривалий. До речі, для тих, хто пропустив «неймовірно успішну» попередню реформу, то вона відбулась два роки тому. Раніше у нас був Верховний Суд України, а з 2017 року ми отримали Верховний Суд. Можна довго аналізувати системні зміни, перепризначення суддів, діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Ради Доброчесності, які вибірково під замовлення займались одними суддями, а на інших просто закривали очі. А можна просто написати, що окрім назви, там не змінилось нічого. 

Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді зменшити склад Верховного суду з 200 суддів до 100 суддів (Законопроект  №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського управління", зареєстрованому в Раді 29 серпня). Якщо тенденція збережеться і з Верховного Суду вилетять аналоги Матіоса та суддівський пул Медведчука, я вже буду безмежно щасливим. Більше того, навіть 100 суддів Верховного Суду - то забагато, на мою думку. Якщо прописати нормальну робочу систему введення прецеденту по рішенням Верховного Суду, то це суттєво розвантажить всю судову систему. 

Серед президентських ініціатив є і повне перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. 

Чинна комісія – це абсолютне посміховисько. Вона сформувала новий Верховний Суд зі старих суддівських кадрів, а майже кожен четвертий суддя цього органу, за висновками громадськості, має проблеми з доброчесністю. Очищення судів комісія такожпровалила — лише 6% суддів з понад 2х тисяч не пройшли перевірки комісії на доброчесність.(https://www.liga.net/politics/opinion/sudebnaya-reforma-20-chto-est-i-chego-net-v-proektah-zelenskogo

Щоб було зрозуміло, наскільки безглуздою та нікчемною була робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів України по формуванню нового «реформованого» Верховного Суду, наведу один простий приклад. 

Суддя Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду Вронська Ганна Олександрівна в анкеті кандидата на посаду судді зазначила, що не притягувалась до адміністративної відповідальності. 

А в реальності постановою Голосіївського районного суду м.Києва від 20.09.09 у справі №3-10114/09 Вронську Г.О. визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення та накладено штраф. 

Цю інформацію легко знайти через безкоштовну версію Юконтрол чи ОпенДатаБот. Слово «Вронська» в тексті судового рішення, що міститься в Реєстрі, згадується в назві фірми, директор якої притягується до відповідальності. Той же ЮКонтрол інформує, що директором на той час була саме Вронська Ганна Олександрівна. 

Всього кілька хвилин пошуку в загальнодоступних реєстрах і ми отримуємо інформацію, яка вказує на брехню в анкеті. Тобто судді були настільки впевнені в успішному проходженні ВККСУ, що навіть не заморочували собі голову правдивістю даних, вказаних в анкеті. А ВККСУ настільки якісно та професійно працювала, що забула навіть, що таке Гугл, інтернет, та відкриті реєстри. 

Цитата Вищої кваліфікаційної комісії Суддів України: «кваліфікаційне оцінювання Вронської Г.О. здійснювалось в межах конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду, що обумовило перевірку кандидата на відповідність найвищим стандартам та вимагало відсутності щонайменшого обґрунтованого сумніву у чеснотах майбутніх суддів Верховного Суду»….Вронська Г.О. отримала високі бали за критеріями професійної етики та доброчесності і пройшла конткурс.

Прислухайтесь і ви почуєте, як шкварчить зараз у Верховному Суді. Не перемикайтесь! Цей сезон буде епічний!

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma