Enigma Enigma

Kristi Medou

2019-12-04 14:05:13 eye-2 2713   — comment 0

США могли б нарешті зупинити путінську трубу

Чи приймуть американці санкції щодо путінського газопроводу "Північний потік 2" до Різдва?

Санкції США проти компаній, які беруть участь у будівництві трубопроводу, призведуть до обходу: вони є частиною закону про військовий бюджет США на майбутній рік (Закон про дозвіл на державну оборону). Він буде прийнятий до Різдва.

Інформацію, пов’язану з цим, також підтвердив голова Комітету з закордонних справ Джим Ріш наприкінці форуму з безпеки в Канаді. Оскільки Росія сама не може будувати такі трубопроводи, санкції торкнуться переважно міжнародних спеціалізованих компаній, які потім будуть виключені з будь-якого бізнесу в США. Перш за все, швейцарська компанія "Allseas", яка займається підводними трубами та глибоководними кабелями по всьому світу. А також німецькі компанії, які працюють з «Газпромом», або як "Юніпер" фінансово беруть участь у трубопроводі.

Шлях до таких санкцій є незвичним, але має вагому причину: будівництво трубопроводу між Росією та Німеччиною має бути завершено приблизно за три місяці. Оскільки санкції мають бути спрямовані проти компаній, які беруть участь у будівництві, не залишилося б достатньо часу для прийняття великого, далекосяжного закону щодо санкцій, такого, як прагнуть опозиційні демократи. "Якщо ніхто більше не будує, то нікого буде карати".

Сенатор Ріш заявив News: "Якщо ці санкції будуть прийняті, будівельним компаніям доведеться  припинити роботу, і я думаю, що росіянам доведеться шукати інший спосіб добудувати трубопровід, якщо зможуть", - сказав Ріш. Санкції завдадуть збитків компаніям і Кремлю.

Санкції дадуть ЄС три роки для створення власного механізму захисту

Їх мета: протидіяти залежності від Газпрому та Росії та не допустити, щоб Європа стала енергетично залежною від Москви. Більшість країн ЄС проти трубопроводу. Парламент ЄС проголосував проти, Комісія ЄС відверто попереджає про наслідки.

Причина санкцій - загроза енергетичної безпеки Європи від будівництва газопроводу російського газового гіганта "Газпром". З одного боку, Німеччина різко збільшить енергетичну залежність від Росії, будуючи кремлівську трубу. З іншого боку, труба "Північний потік"  послужить Кремлю насамперед як зброя проти Східної Європи і особливо України. Тому що це могло б повністю обійти країни Балтії, Польщу та Україну як транзитів енергії до основного покупця Німеччини.

Берлін та Відень, єдині в Європі та на Заході, хто виступає за цю програму. Зокрема, Німеччину звинувачують у розщепленні Європи через підтримку Кремля з її одностороннім схваленням. Лише кілька днів тому, після жорстоких втручань лобістів та урядових чиновників, Бундестаг прийняв закон, який може обійти закон ЄС на користь Кремля та Газпрому щодо "Північного потоку 2".

Федеральна канцелярія та Міністерство економічних питань стверджують, що трубопровід необхідний для енергетичної безпеки Німеччини. Однак понад 80 відсотків газу від "Північного потіку-2" буде лише транспортуватися через Німеччину.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma