Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2019-12-11 21:31:34 eye-2 3486   — comment 2

США розглядають питання про визнання РФ спонсором тероризму, вводять санкції та передають Україні крилаті ракети

Трохи свіжих новин з-за океану, яки у нашій ситуації можна описати одним висловом - "Боже, бережи Америку!" :).

1. Комітет сенату США прийняв ініціативу про перевірку Росії на спонсорування тероризму. Ініціатива зобов'язує держсекретаря США розглянути питання про визнання Росії спонсором тероризму, а збройні формування на сході України - іноземними терористичними організаціями. Законопроект будуть переданий на розгляд повного складу Сенату. У разі прийняття документа, глава Держдепартаменту повинен буде представити своє рішення протягом 90 днів.


2. Трамп обіцяє якнайшвидше підписати закон про виділення Україні 300 мільйонів доларів військової допомоги. Серед іншого США в цьому пакеті допомоги нам планують передати крилаті протикорабельні ракети.


3. Комітет Сенату США схвалив санкції проти спонсорів будівництва газопроводів Росії. Ініціатива зобов'язує вводити санкції в рамках прийнятого в США в 2017 році закону CAATSA ( "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій") проти тих, хто інвестує, продає матеріали і технології, а також надає іншу допомогу російському уряду в справі "будівництва російських трубопроводів для експорту енергоносіїв ". Законопроект надійде на розгляд Сенату повного складу, де в нього можуть бути внесені корективи.
Законопроект також зобов'язує представників США в НАТО "спонукати членів альянсу співпрацювати для досягнення енергетичної безпеки цих країн, а також інших держав Європи і Євразії, які є партнерами НАТО". Крім того, йдеться в документі, Держдепартамент США протягом 180 днів після вступу в силу закону повинен надати Конгресу доповідь про "трансатлантичної енергетичної стратегії Сполучених Штатів".


4. Комітет у закордонних справах Сенату Конгресу США на наступному тижні планує провести голосування по крупному пакету з антиросійськими санкціями, який, зокрема, зобов'язує Трампа ввести рестрикції проти суверенного боргу Росії.

5. Комітет Сенату США схвалив виділення $ 1 млрд на забезпечення енергонезалежності Європи. Законопроект спрямований на зниження ролі Росії в сфері енергетики.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma