Enigma Enigma

Olena Herasimova

2021-09-24 16:21:35 eye-2 3508   — comment 0

Стає гаряче: госпіталізації та смертність по регіонах України (9-22 вересня 2021)

За останні два тижні поширення коронавірусу в Україні суттєво прискорилось.

Як і два тижні тому, лідерами залишаються Харківська, Дніпропетровська, Львівська, Одеська, Запорізька області та м.Київ.

Проте показники госпіталізацій в цих регіонах та в цілому по Україні суттєво зросли.

Якщо за період після святкування Дня Незалежності та 1 вересня (з 26 серпня по 8 вересня) було госпіталізовано 10719 осіб, то лише за два наступні тижні( з 9 по 22 вересня) ця цифра майже подвоїлась - до 19718 осіб.

Найстрімкіше госпіталізація зростала у Львівській, Рівненьській, Миколаївській, Черкаській та Волинській областях, де показник госпіталізації збільшився більше ніж у два рази.

Подвоєння кількості госпіталізованих відбулось у Харківській, Одеській, Івано-Франківській областях.

Низькі темпи (приблизно в півтора рази зростання) - у Чернігівській, Херсонській областях та у м.Києві, найнижчий (ріст на третину) у Кіровоградській області.

Такі темпи суттєво відрізняються від даних за попередні два тижні, коли більшість областей демонстрували повільне зростання госпіталізацій.

На фоні зростання рівня госпіталізацій спостерігається суттєве зростання смертності.

Якщо у період 26.08-8.09 було зафіксовано 593 смертельних випадки від коронавірусу, то двома тижнями пізніше (9.09-22.09) майже вдвічі більше - 1047 померлих.

Рівень смертності складає приблизно 5% від загальної кількості госпіталізованих.

За кількістю летальних випадків від коронавірусу лідарами залишаються Харківська, Одеська, Чернівецька, Дніпропетровська, Запорізька та Львівська області.

 

Якщо порівнювати з минулим періодом, то ситуація зі смертністю стрімко погіршилась у Львівській, Чернівецькій, Запорізькій областях та у м. Києві. Але трохи стабілізувалась у Дніпропетровській та Донецькій областях.

Відносно спокійною за рівнем смертності упродовж останнього місяця ситуація залишається у центральних (Кіровоградська та Черкаська) та західних (Волинська, Закарпатська та Рівненьська) областях.

 

 

Сім регіонів України - Харків, Одеса, Львів, Запоріжжя, Донецька область, Чернівці та Івано-Франківськ - вже сьогодні просяться до червоної зони.

Миколаївська, Волинська, Рівненьська та Черкаська області прямують до помаранчевої зони за приростом госпіталізацій.

Ну і на завершення, про відсоток позитивності тестів по регіонах України лише за 1 день - 21 вересня 2021 року.

Тільки в 4 регіонах - Вінницькій, Рівненьській, Кіровоградській областях та у м.Києві його можна вважати задовільним (коли позитивним є кожен 10 тест). Всі інші області внаслідок недостатньої кількості тестувань дають занижені показники захорюваності.

Бережіть себе.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma