Enigma Enigma

Ярослав Стеців

2024-03-31 15:11:45 eye-2 3247   — comment 0

Старшини–артилеристи українських армій періоду Української революції 1917–1921 рр.: Олекса Алмазов

Сьогодні, як і століття тому, гарматні батареї, дивізіони під командуванням офіцерів–артилеристів Збройних Сил України (далі ЗСУ) дають відсіч російській агресії, демонструючи майстерність та героїзм. Сучасний вітчизняний бойовий досвід підтверджує, що у військових частинах ЗСУ, яким присвоєно імена видатних українських полководців минулого особовий склад є більш вмотивованим до військової служби та значно ефективніше діє на полі бою.

Проте широкому загалу відомі імена лише найбільш популярних командирів. Тоді як відомості про багатьох старшин–артилеристів українських армій періоду Української революції 1917–1921 рр. досі залишаються маловивченими.

Аналіз прикладів бойової діяльності українського офіцерства на початку XX ст. має важливе значення й для виховання сучасних офіцерів Ракетних військ і артилерії, адже сприяє формуванню нових військових традицій та відновлює зруйновану радянською пропагандою історичну тяглість між поколіннями в боротьбі за спільну мету – незалежність України.

Отже, розпочинаю серію публікацій, які міститимуть детальні біографічні відомості видатних старшин–артилеристів українських армій періоду Української революції 1917–1921 рр.

Біографія О. Алмазова за посиланням:

https://t.me/c/2027148587/3 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma