Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2022-01-11 07:02:29 eye-2 3981   — comment 0

Стейки чи стоїки?

З уваги на будь-які модерністські зваби книжка про філософію стоїцизму — вчення, яке сьогодні набуває все більше популярності - буде більш ніж доречна. Це практичне видання, а саме – "Нові стоїки. 52 уроки для наповненого життя"  Массімо Пільюччі та Ґреґорі Лопеза (К.: Лабораторія) – нагадує про те, що античні стоїки уміли те, що багатьом із нас сьогодні не під силу. Не замовляти стейки, а бути стоїком, тобто жити у гармонії із собою, підтримувати баланс в житті між матеріяльним та духовним, не турбуватися через те, що неможливо змінити.

Загалом, як бачимо, стоїки й без стейків були по-справжньому щасливими і насолоджувалися життям. Автори збірки, до речі, так само (сподіваємося). Один з них, в принципі, лише американський філософ, професор філософії та автор бестселера "Як бути стоїком", зате другий! Ґреґорі Лопез — практикуючий світський буддист і стоїк, а також засновник та фасилітатор зустрічі стоїків у Нью-Йорку, співзасновник організації The Stoic Fellowship, яка спрямована на підтримку та збільшення спільнот стоїків у всьому світі.

Що ж до самої книжки, то мова у ній про те, що у сучасному світі люди весь час кудись поспішають, живуть у постійному стресі та під тиском дедлайнів. Натомість вона, мовляв — справжній практичний посібник зі змін вашого життя на краще, розрахований на цілий рік (52 тижні). Книжка не просто пояснює принципи стоїцизму, а ще й дає конкретні вправи, які допоможуть звільнитися від тягаря психологічної напруги, усвідомити внутрішню силу та почати насолоджуватися моментом. Усе це діло розбите на 3 розділи — дисципліну бажання, дії та згоди. Завдяки такому поділу у вас буде можливість досягти змін в різних сферах вашого життя, зокрема розвинути силу волі, характер та досягти омріяного "дзену" в особистому та професійному житті. Тож, будьмо відверті, ця книжка, створена не для читання, а для дій. Хоча, щоб почати діяти, треба спочатку прочитати - як саме і в якому напрямку.


Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma