Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-11-05 09:24:21 eye-2 3996   — comment 0

Стояк по життю

…А ще бувають «європейські» моменти, коли раптом виявляєш себе у кріслі з п’ятьма пультами в руках і купою бабла на рахунку, і тут тобі кажуть, що ти живеш якось не так. Сидячи тобто, а то й лежачи. Що ж не так?

Зрозуміло, що книжки на зразок «Рухайся!» Керолайн Вільямс (К.: Yakaboo Publishing) пишуть ті, у кого проблеми з реальністю, яку вони сприймають за дійсність, але міняйте себе, а не світ, нє? Утім, тут все навпаки – нам зазвичай радять дослухатися і наводять приклади, які ми нібито й самі маємо знати.

Скажімо, раніше письмаки писали навстоячки, за бюрком. Але, звісно, не всі, бо, перефразовуючи героїню «Дванадцяти стільців», автор «Війни і миру» не написав би свою епопею, якби не сидів, сидів, сидів!  І нехай ми народжені для руху, а новітні наукові теорії стверджують, що еволюційно наш вид розвинув здатність мислити саме завдяки потребі рухатися по-новому, однак сучасний світ пропонує нам зовсім інший спосіб життя. Правильно, сидячи чи лежачи – саме так ми проводимо понад 70% часу.

Це не лише негативно впливає на наші тіла, але й призводить до падіння IQ та погіршення ментального здоров’я, хоч би скільки пультів у руці і грошей на рахунку ви малі. Просто негативно, так, хоч коли ми кажемо, що нероба шкодить спільній роботі, то ніколи не замислюємося, як ця робота шкодить йому самому. Добре, що сьогодні так кажуть все рідше.

Утім, як казав Лев Толстой, кожен нещасний по-своєму, а тут хочуть зробити щасливими усіх. Тож у цій книжці авторка зібрала новаторські наукові дослідження, філософію гуру йоги та досвід спортивних професіоналів. Ну, й запевняє, що рух не просто поліпшує якість життя, він допомагає нам мислити, що особливо важливо в процесі старіння.

Коли ж до правди, то звичайна ходьба, звісно, покращує когнітивні здібності людини. А розтяжка сприяє зменшенню рівня тривожності та дратівливості. Відкриття, описані в цій книжці, можуть не лише позитивно вплинути на здоров’я окремих осіб, але й змінити все суспільство на ліпше. Збільшивши пульти, гроші й далі за списком.

Ілюстрація: Валерій Барикін

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma