Стріт-арт як форма мистецтва пустив своє коріння в місті, який став центром світової культури і втіленням сучасної урбанізації. Звичайно, мова йде про Нью-Йорку. Саме тут в 60-х роках минулого століття місцеві вуличні банди «мітили» територію різними написами. Самі того не підозрюючи, вони сформовані перші течія в історії стріт-арту - райтинг або графіті-райтинг.
Що стосується України, то про такий новий віянні в світі мистецтва тут ще не чули. Більш того, в 60-х роках 20 століття України як окремої держави ще навіть не існувало. Під час проголошення своєї незалежності, в раніше недоступну і закриту від всього нового країну, поступово починають просочуватися різноманітні зарубіжні тенденції. І стріт-арт не став винятком. Для України найбільш характерним є так званий муралізм. Муралісти як полотно для втілення своїх ідей використовують стіни будинків
Захисник України «Святий Юрій" вул. Велика Житомирська 38, г. Киев Над створенням Мура «Святий Юрій" творча група «Interesni Kazki» працювала кілька тижнів.
Їх роботи високо цінуються не тільки на батьківщині, але і за кордоном. Згідно із задумом авторів, на картині зображений образ козака з соколиного головою, який бореться зі змієм, обвиває землю під ногами воїна. Образ боротьби зі змієм був обраний не випадково, адже в багатьох культурах це є символом перемоги добра над злом. Створюючи малюнок, автори сподівалися підтримати моральний дух українців.
Тарас Шевченко розміром з будинок вул. Садовий проїзд 30, г. Харьков Для України Тарас Шевченко означає багато чого. Будучи символом незламності українського духу, одвічний образ Кобзаря не міг залишитися непоміченим.
200-річний ювілей великого поета став хорошим приводом для створення масштабної картини харківської творчою групою «Kailas-V». За підрахунками, на портрет пішло 900 аерозольних балончиків з фарбою. Сама картина зайняла площу 500 кв. м, що дорівнює 17-поверхової будівлі. Стріт-арт в Харкові увійшов до книги рекордів і така величезна графіті ви більше ніде в Україні не знайдете.
Найбільша фреска в Україні вул. Єврейська 32, г. Одесса Продовжуючи тему стріт-арту рекордних розмірів, не можна не згадати величезну фреску, яка розтяглася в одному з двориків Одеси.
Арт-об'єкт, що отримав назву «Стіна видатних одеських персонажів», розмістився на одній зі стін 3-поверхового готелю «Geneva City».
Сам малюнок являє собою зображення будівлі, в кожному вікні якого знаходиться діяч, який зробив внесок в історію приморського міста.
Втіленням ідеї зайнялися художники зі студії «Peach», які протягом двох місяців зуміли перетворити сірий будинок на справжній витвір мистецтва
З упевненістю можна сказати, що український стріт-арт набирає небачених обертів і представлений тут список не є межею можливостей вуличних художників. Все частіше знаходять вихід для реалізації в життя найсміливіші ідеї. Хтозна, можливо, завтра і в ваш буденний краєвид проникнуть яскраві фарби.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma