Термін втрачене покоління- з'явився ще за часів Першої та Другої світовіх вийн, це був літературний термін коли у людей була глибока моральна та духовна травма, людей які в юні роки опинилися на фронті та навчилися виживати в нелюдських умовах . В цьому значенні втраченне покоління, має відношення до постаттей Е. Хемінгуея, Ф. С. Фітцжеральда, Е. М. Ремарк, Ш. Андерсона та інших письменників в їхніх літературних творах, наприклад таких як: «И восходит солнце», 1926, «Прекрасные, но обреченные»,1922, «На западном фронте без перемен», 1929, «Уайнсбург, Огайо», 1919, які пписали свої твори під час цієї епохи, та давали відображення реалій становлення соціокультурного покоління на фоні безробіття, бідності, розчарування в цінностях суспільства.
По іншому термін «втрачене покоління використовують» в соціології молоді для описання образу соціокультурного покоління. Це визначення звязане зі спробами визначити деякі риси молоді породженні великими історічними подіями та значущими напрямками соціалізації молоді, тобто стиль життя, особливості образу, діяльності. З часом зявляються і нові терміни для других поколінь вже в рамках інтерпритації соціологічних досліджень, такі як: «скептичне поколиння» потім зявляються «інтернет покоління», «гугл-покоління», «покоління Z» та інші. Щодо сучасної молоді то такі визначення мають популярність в научному середовищі завдяки СМІ в повсякденному житті, вони можуть формувати поле ідентичностей як по відношенню до молоді, так і самої молоді.
Зараз традиційно термін «втраченне покоління» вважається – покоління, яке не має ціннісних орієнтацій, амбівалентність та нестійкість моральних установок. Тобто у сучасного покоління немає «ідеї» яка б робила молодь в очах старшого покоління більш цілісним. Ще за радянських часів сформувались стереотипи працьовитих та готових захищати країну молодих людей, але в сучасному світі склався зовсім інший стереотип. Молодь- це люди які « тратят свое время в пустую» , люди які живуть в своєму світі, можуть займатися тим чим вони хочуть, обирають свій унікальний стиль в одязі в музиці, спілкуванні та ін.
На мою думку старше покоління завжди критикує молодше. Кожне покоління називалося втраченим по деяким причинам. Та з кожного втраченого покоління є свої геніальні особистості. Можна сказати що сьогоднішня молодь не на стільки гірші, старшого покоління. Ми всі виросли в різний час, та разом з часом змінюємось і ми.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma