Enigma Enigma

Ева Браун

2019-11-27 07:38:09 eye-2 2848   — comment 0

Тактична медицина — один з основних етапів підготовки майбутніх захисників

У військових частинах та з’єднаннях Збройних сил України щомісяця проводяться навчання з тактичної медицини. Беручи до уваги бойові дії , які регулярно відбуваються в зоні ООС до сьогодні, ці знання є вагомими і саме від них залежить життя кожного нашого армійця, що виконує завдання за призначенням на території Донецької та Луганської областей. До практичних занять з тактичної медицини залучається персонал районних лікарень, військові медики, військові капелани, а також учасники бойових дій. Навчання відбувається за спеціально розробленою програмою яка була поділена на два етапи. Перший - надання невідкладної медичної допомоги, другий - відпрацювання  вправ тактичної медицини з самодопомоги та евакуації пораненого з поля бою.

 Нещодавно до такого заходу залучались і бійці окремої бригади територіальної оборони, що розташована на Харківщині. Особовим складом бригади було відпрацьовано порядок дій при зупинці серця (штучного дихання та масажу серця), порядок дій при зупинці різних видів кровотечі, пневмотораксі, іммобілізації кінцівок при їх переломах та травмуванні, евакуації поранених. По завершенню навчань воїни отримали нові знання та поновили особисті навички з надання медичної допомоги.

Заняття із захисниками  України  проводив досвідчений інструктор з тактичної медицини одного із підрозділів ЗСУ - воїн-резервіст Аніта Луіс. Це жінка–воїн, якій «поталанило» опанувати тактичну медицину під ворожими обстрілами  на Донбасі ще у 2014 році. Як говорить сама жінка, – «Знаю велику ціну кожної секунди роботи військового медика, адже  такі знання вкрай необхідні в бою». Після спілкування з Анітою не залишається сумнівів у тому, що медик - це людина, яка  не просто піклується про людське життя, але й робить все для того, щоб це життя не обірвалось завчасно.

  Окрім занять з тактичної медицини, військовослужбовці окремої бригади територіальної оборони Харківської області постійно вдосконалюють навички поводження з вогнепальною зброєю, навчаються елементарним діям при роботі з мінами і гранатами та освоюють техніку  рукопашного бою.  Будемо сподіватись, що всі знання , які дали військовикам досвідчені фахівці своєї справи, врятують не одне життя.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma