Enigma Enigma

Влад Волошин

2019-10-11 14:59:17 eye-2 2719   — comment 0

Танки на наших кордонах – російські аргументи на переговорах.

Майже три чверті українського кордону – напрямок потенційного удару.

Сьогодні не є великою таємницею, що на кордонах з Україною з боку Росії та Білорусі зосереджена певна кількість військ і бойової техніки. За період україно-російського конфлікту «сусід» завжди тримав біля наших кордонів як мінімум 50- тисячне угрупування, це не рахуючи сил, зосереджених на тимчасово окупованих територіях Криму і Донбасу. Інколи такі угрупування дещо збільшувались, коли вірогідність агресії проти України зростала, наприклад в листопаді-грудні 2018-го року.
Часто біля наших кордонів агресор проводив широкомасштабні бойові навчання, відпрацьовуючи, в основному, свої можливості, щодо швидкого перекидання і зосередження військ на певні території і ділянки нашого кордону. Подібні навчання, які Росія спільно з Білоруссю проводить щоосені, проходять із залученням десятків тисяч військових і кількох сотень одиниць бойової техніки.
Така зосередженість військ завжди становить чималу загрозу для України і змушує нас приділяти особливу увагу небезпечним напрямкам. І таких напрямків у нас залишається чимало.
Зокрема увесь кордон з Росією в нас становить майже 2 тисячі кілометрів суходолом і більше тисячі кілометрів морем. Після окупації Криму і частини Донбасу, ми втратили контроль за певною ділянкою, проте ці напрямки стали найнебезпечнішими, адже там ворог вже перебуває на нашій території.
Маючи за першого союзника Білорусь, Росія значно збільшила кількість напрямків, з яких може вдарити по Україні. Додалось ще 1110 кілометрів кордону, звідки агресор може будь-якої миті вдертись до нашої країни. А якщо брати до уваги ще український кордон з Молдовою, то створений Росією невизнаний анклав Придністров’я, в якому перебувають більше двох тисяч російських, так званих «миротворців» і кілька десятків одиниць бронетехніки – це майже півтисячі кілометрів кордону, які теж постійно тримають в напрузі наш південь і південний захід.
Загалом, з понад п’яти тисяч шестисот кілометрів сухопутного кордону майже чотири тисячі – кордон з реальним ворогом, звідки Росія може здійснити новий удар по території України. Звичайно, існують найбільш загрозливі напрямки, звідки дійсно існує реальна можливість проводити сухопутні операції з вторгнення на нашу територію. І саме на цих напрямках Росія часто проводить навчання і військові маневри, а також протягом останніх кількох років збудувала потужну інфраструктуру з місць де можна зосереджувати велику кількість сил і засобів (різні полігони, нові військові з’єднання і навчальні центри з великим казарменим фондом і місцями зберігання техніки і озброєння). Крім того, в прикордонних з Україною російських регіонах відбудовані і споруджені з нуля кілька військових аеродромів зі злітними смугами для бойової і транспортної авіації.

Ешелони техніки вздовж кордону.

Кілька останніх днів різні ЗМІ та користувачі соціальних мереж повідомляють, що в деяких прикордонних з Україною регіонах Росії і Білорусі були помічені залізничні з військовою технікою і озброєнням. Щодо Білорусі, то таку кількість військової техніки, яка перебувала в безпосередній близькості до українського кордону, можна пов’язати зі спільними російсько-білоруськими навчаннями "Боевое братство - 2019", які нещодавно закінчились, або ж багатонаціональними навчаннями (країн ОДКБ – колишнього СНД) «Ешелон-2019», або ще якимись російськими маневрами, які ніби конвеєром проходять постійно на території Білорусі. https://inforesist.org/v-belarusi-vozle-ukrainskoj-granic…/…
Інші користувачі соцмереж повідомляють, що на станції Масловка (Воронезька область), яка розташована за менш ніж сотню кілометрів від кордону з Україною кілька днів тому розвантажували ешелони з бронетехнікою, зокрема з танками т-72. Хоча на фото ті танки й мали вигляд, ніби їх зібрали з різних полігонів і навчальних центрів усієї Росії. Бронемашини, можливо, раніше слугували навчальними екземплярами, і їх били-ламали курсанти й солдати, а сюди їх привезли з метою демонстрації масовості озброєння, але все-таки це грізні броньовані одиниці, а не металобрухт.
https://twitter.com/galandecZP/status/1180953837991071747…
Недалеко звідси нещодавно розпочав (чи відновив) роботу військовий полігон, на якому постійно тривають заходи з бойової підготовки російських механізованих і танкових підрозділів. На навколишні залізничні платформи і станції постійно прибувають і відвантажуються ешелони з військовою технікою. Тож тепер місцеві мешканці часто бачать бойові машини і слухають канонаду від стрільб.
https://moe-online.ru/news/incidents/1033420…

Загадкові т-62

На залізничній станції «Станція Камєнськая», розповідають користувачі «Твіттера», вже кілька діб стоять два ешелони з танками т-62. Від станції до кордону з Україною менш ніж 20 кілометрів. Це ділянка з, так званими ОРДЛО, де немає українських прикордонників, тож висловлюється припущення, що ці танки - допомога Росії «донєцкому ополчєнію». Коментуючи це повідомлення, користувачі з Росії пишуть: - «…Чтоб потом рассказывать про "найденное на шахтах", а может и про "отжатое у укропов"…будут толкать версию "в любом военторге, на каждом углу», «…говорил с россиянином сегодня. Уже две недели стоят. В полной боевой. По их словам ждут провокации. Телефоны забрали звонят через один всем взводом».
https://twitter.com/galandecZP/status/1181607129578389505…
У вересні минулого року про подібні ешелони, теж з танками т-62, розповідали ЗМІ. Ці танки перебували в Бурятії і влітку 2018 року були зняті з консервації і тривалого зберігання. Росія зняла ці танки з озброєння в 2011 році, а в 2013 році міністерство оборони РФ повідомляло, що 900 подібних застарілих танки т-62 протягом року планувалось утилізувати на металобрухт.
https://iz.ru/news/542395
Проте в 2018 році ешелони з т-62 і супроводжуючими солдатами-бурятами були помічені в Ростовській області поблизу з українським кордоном. Про подорож цих ешелонів «просторамі необьятной» є чимало повідомлень від російських користувачів соціальних мереж. У вересні 2018 року вони прибули на український кордон. http://cripo.com.ua/investigations/?p=252020/
Ці танки були не лише застарілі, на знімках видно, що вони навіть не мали динамічного захисту, тобто для протитанкових засобів вони б слугували просто мішенями. Не знаю, хто б ризикнув сісти за їхні важелі і йти в атаку, знаючи, що в України є «Джавеліни». Але й без них ми маємо чим знищувати подібний мотлох. Можливо, їх застосовували б з метою «вибити» наші протитанкові засоби під час наступу в першому ешелоні, а другим ешелоном в них йшли б більш сучасні танки.
Проте куди рік тому ділись т-62, у ЗМІ та соцмережах інформації немає. Але минув рік, і їх знову помітили в Ростовській області. Під час стоянки на Станції Камєнській танки т-62 на платформах сфотографували користувачі «Твіттера». Повідомлення про ці ешелони виникло саме в час, коли з’явились й інші повідомлення про російську техніку на кордонах з Україною.

Чи стане брухт – «козирем»

Появу і техніки, і повідомлень можна пов’язати із теперішніми подіями на Донбасі. Збільшення ворожих військ біля власних кордонів – треба розцінювати як тиск на Україну під час підготовки до зустрічі в Нормандському форматі. Катаючи вздовж кордону ешелони із бойовою технікою, Росія намагається створити «картинку» нарощення сил і засобів (хоч вона і так їх збільшує). З цієї позиції сили, вона намагатиметься тиснути на нас у вирішення суперечливих питань, яких чимало є в процесі реалізації Мінських домовленостей. Бо танки на платформах, хоч і дещо застарілі, усе ж певний «козир» за столом переговорів. А коли ставка в грі – майбутнє Донбасу і України вцілому, то Росія, щоб виграти цю «ставку», діятиме дуже брудно, використовуючи будь-які «козирі».

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma