Нові масові акції протесту охопили Грузію. Десятки тисяч громадян з усієї країни збираються до Тбілісі. Протестувальники заблокували всі входи до парламенту Грузії і заявили, що не дозволять зайти жодному депутату від правлячої партії “Грузинська мрія” проросійського олігарха Бідзіни Іванішвілі. Міністерство внутрішніх справ Грузії мобілізувало численні сили поліції, заявивши, що не блокуватиме роботи уряду. До протесту приєдналися всі грузинські опозиційні партії. Протестувальники будують барикади перед входами до парламенту.
Протестувальники блокують парламент. Знимка: Irakly Jip
Лідер найсильнішої опозиційної партії Об’єднаний Національний Рух (ОНР) Григол Вашадзе, який балотувався на президентських виборах 2018 року, сказав: “Ми не підемо. Ми починаємо повну блокаду парламенту, оскільки цей орган вже втратив свої функції.”
Лідер ОНР також закликав працівників поліції не повторювати події так званої “Гаврилівської ночі”, коли правоохоронні органи застосовували спеціальні засоби проти багатотисячної акції і поранили багатьох протестувальників.
Вашадзе звернувся до протестувальників: “Сьогодні ввечері покажемо, на що ми здатні!”
Акції протесту в Тбілісі
Акції протесту в Тбілісі відновились 14 листопада через нездатність правлячої партії “Грузинська мрія” проголосувати за зміни до Конституції, які передбачають реформу виборчого законодавства. За законопроект про проведення парламентських виборів у 2020 році на пропорційній основі та з нульовим порогом депутати проголосували 14 листопада. 113 з потрібної кількості 150 депутатів проголосували за продовження розгляду законопроекту, тоді як утримався 101 депутат, переважно із правлячої партії “Грузинська мрія” прокремлівського олігарха Бідзіни Іванішвілі.
Громадські активісти та опозиційні партії оголошують безстроковий протест та будують наметове містечко біля будівлі парламенту на площі Руставелі.
Грузини протестують проти узурпації влади режимом Іванашвілі
На площу вийшли як звичайні громадяни, так і політики з різних опозиційних партій, включно з колишнім президентом Грузії Маргвелашвілі, який заявив про своє небажання жити при диктатурі: “На жаль, чинний президент ніяк не реагує на спробу узурпації влади. Це рішення грузинської влади віддаляє нас від євроатлантичного вибору жителів Грузії, що, безсумнівно, вплине на саміт НАТО в грудні, на якому, як очікується, обговорять питання Грузії“
Протестувальники оголосили про цілодобове чергування перед парламентом
Анонсований мітинг розпочався о 15 годині, його організували громадські діячі, громадські активісти та представники всіх парламентських та непарламентських опозиційних партій.
Фото: NEWSGEORGIA
Пам’ять про „Гаврилівську ніч”
Правляча партія “Грузинська мрія”
пообіцяла громадськості внести зміни до виборчого закону після стихійних протестів та побиття мітингарів поліцією. Протести були спричинені нахабною поведінкою російського депутата Сергія Гаврилова.
20 червня, у Всесвітній день біженців, депутата від Комуністичної партії РФ Сергія Гаврилова було запрошено до парламенту Грузії для відкриття сесії Міжпарламентської православної асамблеї в Тбілісі.
Росія окупувала 20% території Грузії. З окупованої території понад 300 000 біженців втекли до неокупованих регіонів країни. Після війни 2008 року дипломатичні стосунки між Грузією та Російською Федерацією були розірвані, російського посольства в країні немає.
Почути мову окупанта з крісла спікера грузинського парламенту було надзвичайно обурливо для грузинів. Сотні громадян прийшли до парламенту та готелю «гостей», а опозиційні депутати в парламенті перервали виступи представників Росії. Гаврилова провели в аеропорт і відправили додому.
Міністр внутрішніх справ Георгі Гахарія направив спецпризначенців розганяти мітинги гумовими кулями та сльозогінним газом, силовики цілились в голови людей. Кілька сотень громадян отримали поранення, деякі втратили очі, Учасників мітингів масово заарештовували.
3 вересня Іванішвілі офіційно призначив міністра внутрішніх справ Георгі Гахарія прем’єр-міністром Грузії, попри те, що саме його відставки вимагають протестувальники впродовж багатьох місяців після так званої “Гаврилівської ночі”, коли він використав спецпризначенців для побиття грузинських громадян.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma