Всі ждали пришестя Трампа з надією, що він таки зупинить безумство російської орди. Будували різні схеми. Але очікування обернулися ще більшою тривогою…
Ілюзії надії розвалюються і з’явилась безнадія? Спробуємо, вже вкотре, розібратися в ситуації аби остаточно позбавити себе ілюзій. І сприйняти об’єктивну реальність.
Отже, розберемо проблему з дикою російською ордою.
В нас побутує думка, що в російському суспільстві у вічній боротьбі «телевізор з холодильником». І якщо вимкнути телевізор та спорожнити холодильник, то... Чи так це?
Фахівці стверджують, що в основі російської генетичної структури лежить фаталізм. Фаталізм «це як сценарій фільму, де кожна подія і вибір уже написані, і ми, як актори, просто відіграємо свої ролі, не здатні впливати на головний хід подій» https://termin.in.ua/fatalizm-fatalist/
Але ми скористаємось іншим визначенням такого поняття, як фаталізм. Фаталізм – це спосіб сприйняття реальності, який успішно передається із покоління в покоління. Іншими словами, фаталізм – це ілюзія життя. І ця ілюзія успішно експлуатується. Але не носієм ілюзії.
Однак, кожна ілюзія вимагає постійної підтримки. Тут годиться все. Телевізор також.
Але тут справа не зовсім в російській пропаганді, якою нафаршировані навіть російські праски. Пропагандистам середньостатичний росіянин ще трохи вірить в дитячому садочку. А ось з першого шкільного дня в росіян вмикається генетична недовіра до всього, що чуєш («Лучше один раз увидеть, чем десять раз услышать»; «Простота хуже воровства»; тощо). Недовіра – це одна із захисних реакцій стійкої ілюзії від стороннього впливу.
Але найкраще така ілюзія, як фаталізм, підтримується алкоголем. І алкоголь, водночас, допомагає виживати під пресом фаталізму.
У російському виконанні вживання алкоголю – це особливий ритуал. І цей ритуал виконується не в однині, в бур’яні за сараєм, а в тісній компанії. Тут головним є не кількість закусок, а повільна розмова… Після третьої рюмашки… І спогади… І затяжна «душевна» пісня…
Тобто, по своїй природі росіяни не вибагливі до їжі. А гурмани (трапляються такі серед росіян) завжди знайдуть спосіб урізноманітнити своє меню.
Отже, холодильник не є засобом потужного впливу на свідомість росіян.
Звернемо увагу на таку особливість ілюзії фаталізму, як «заздалегідь прописаний сценарій, за яким всі живуть». Тобто, якщо в це розуміння вписати, що хтось повинен постійно дбати про тебе (держава, цар, барін – не важливо), то з’являється можливість постійно експлуатувати фаталістів.
І ось для цього потрібен телевізор.
І тут вже не пропаганда, а переконання, що про тебе не забули, що дбають про тебе і твій спокій, що порядок підтримується, що ворогів чи порушників порядку буде знайдено і достойно наказано… Що все прописано і що за тебе все зроблять…
…Тепер до цього додайте ще одну генетичну властивість росіян. Вона надзвичайно добре показана «директором» України: «Були різдвяні святки. Зима стояла сніжна і холодна. Якось стало нам відомо, що на льоду великого озера росіяни-старообрядці готують кулачний бій. Керівником нашої практики був якийсь «ортодокс». Зібрав нашу групу, а нас було 16 чоловік, і поставив перед нами завдання: не допустити кулачного бою, цього «варварського побоїща». Рано вранці ми вийшли на місце. Все було спокійно. Але щойно піднялося сонце, як на льоду з'явилися дві групи підлітків, осіб по 20 з кожного боку, і почалося «кулачна звалище». Підлітків ми зуміли зупинити. Але ось з'явилися старші хлопці. Ми знову спробували втрутитися, але нас «ввічливо» попросили, аби ми відійшли подалі, якщо не хочемо, щоб і нам перепало. Через деякий час на льоду було вже чоловік 300-350. І пішли «стінка на стінку». Серед тих, що билися були і солідні бородані.
Ми всією групою стояли на пагорбі і спостерігали це побоїще, варварське і традиційно російське. Бій тривав близько години. Чимало вже «бійців» лежало на льоду, деякі покалічені намагалися виповзти з «поля бою». Одна «стінка» була зламана, здригнулася, відступила і бій припинився. Результат бою – дві людини було вбито, а кілька десятків людей отримали каліцтва та поранення. Але ніхто нікому не пред'являв претензій. Участь в побоїщі була абсолютно добровільною. Я вперше в своєму житті бачив кулачний бій, і він на мене справив тяжке враження.» П. Ю. Шелест «Та не судимі будете»
Ще в когось є питання щодо «м’ясних штурмів»? І щодо Бучі, Херсона, Ізюма? І «можем повторить»…
Отже, росіяни добровільно не зупиняться. Поки це не пропишуть за сценарієм… Ця війна для них – це «стінка на стінку». І хто перший зламається. А далі – без образ…
Але! В пості «Помітки на полях: причина і наслідок» я вже згадував про проблеми «великоросів». Так, це демографічна криза. І саме тому Кадиров береже своїх солдат. І саме тому на фронті з’явилися північнокорейські солдати…
Якщо в когось є сумніви, то варто уважно, дуже уважно, дуже-дуже уважно, переглянути відосик, в якому авторитетний науковець Капіца все розклав по поличках.
https://www.youtube.com/watch?v=SLikpvZQf90
«Мене нерідко запитують про рецепти – вони звикли питати, але я не готовий відповідати. Я не можу запропонувати готові відповіді, щоб зобразити із себе пророка. Я не пророк, я тільки вчуся. Історія – як погода. У природи нема поганої погоди. Ми живемо при таких-то обставинах, і треба приймати і розуміти ці обставини.» Сергій Капіца
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma