Enigma Enigma

Vadim Omelchenko

2021-11-01 14:37:11 eye-2 3748   — comment 0

Терористи, але не зовсім: Москва активно виступає за створення уряду Талібів у Афганістані

Наприкінці жовтня відбулись переговори щодо створення інклюзивного уряду в Афганістані за участю високопоставлених представників Талібану та сусідніх країн, в першу чергу Росії, які показали, що аргументи Кремля щодо терористичних атак Талібану на країни Центральної Азії суперечать політиці самої ж Росії.

Так, Росія протягом багатьох років працювала над встановленням контактів з Талібаном, хоча у 2003 році вона назвала це угруповання терористичною організацією. Будь-які контакти з такими групами караються відповідно до російського законодавства, але Міністерство закордонних справ відповіло на питання про очевидну суперечність, заявивши, що його контакти з талібами мають важливе значення для допомоги у стабілізації Афганістану.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відкрив переговори і підкреслив, що "формування дійсно інклюзивного уряду, який повністю відображає інтереси не тільки всіх етнічних груп, а й усіх політичних сил країни", необхідне для досягнення стабільного миру в Афганістані.

На відміну від багатьох інших країн Росія не евакуювала своє посольство в Кабулі, а її посол підтримував регулярні контакти з талібами після того, як вони захопили столицю Афганістану в серпні. На зустрічі Лавров похвалив талібів за їхні зусилля щодо стабілізації військово-політичної ситуації в країні та забезпечення роботи державних структур. Він також додав, що Росія незабаром відправить партію гуманітарної допомоги до Афганістану, і закликав міжнародне співтовариство швидко мобілізувати ресурси для запобігання гуманітарній кризі в країні.

В останні роки Москва стала впливовим посередником на міжнародних переговорах щодо Афганістану, приймаючи у себе представників Талібану та членів інших фракцій для двосторонніх та багатосторонніх зустрічей.

Незважаючи на тісний зв'язок з Талібаном, а також активну взаємодію під час вирішення внутрішніх політичних питань в Афганістані, Росія пообіцяла надати військову допомогу своїм колишнім радянським союзникам у Центральній Азії, щоб допомогти протистояти терористичним загрозам з Ісламської республіки. Також РФ провела серію спільних навчань в Узбекистані та Таджикистані, поряд із кордоном Афганістану.

Абсурдна ситуація з нав'язуванням військової допомоги країнам Центральної Азії не дає сумніву у політичному підтексті цих дій. Росія має на меті посилення свого впливу на республіки, щоб у регіоні не з'явилися інші зовнішні гравці, які змогли б зацікавити центральноазіатські країни взаємовигідними економічними пропозиціями, а не залякуванням, як це робить Москва.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma