«Якщо Володимир Зеленський продовжуватиме кидати виклик реальності, наполягаючи на тому, що українська армія може повернути всю землю, яку Росія вкрала з 2014 року, він відштовхне тих, хто її підтримує, і ще більше розділить українське суспільство. Настав час для нового, чесного підходу» https://twitter.com/TheEconomist/status/1852236462487490709
01 листопада 2024 року о 08:29 за Київським часом журнал «The Economist» виставив у твітері пост, наведений вище. З посиланням на свою статтю від 26 вересня 2024 року «Війна йде погано. Україна та її союзники повинні змінити курс»
Пост журналу «The Economist» від 01.11.2024 з посилом на статтю від 26.09.2024 з’явився не випадково.
В коментарях під цим постом звертали увагу на дивну поведінку Байдена останнім часом. Пояснювали цю дивну поведінку доповідними від американських спецслужб, в яких робився наголос, що «Україна ось-ось програє цю війну». Звідси, мовляв, і рекомендації Байдену – не витрачати грошей на озброєння України, бо вона всеодно програє.
Щоправда, в тих же коментарях нагадали, що ці само спецслужби у 2022 році вже доповідали Байдену, що «Україна не протримається більше двох-трьох неділь»…
Але! Аби сформувати для себе розуміння, що насправді криється за тезою «Якщо Володимир Зеленський продовжуватиме кидати виклик реальності» в пості 01.11.2024 у твітері від журналу «The Economist», варто ще раз перечитати саму статтю.
Після вже стандартних «бла-бла-бла» звертає на себе увагу такий абзац, властивий не серйозному виданню із солідною репутацією, а російській пропаганді: «Україна також бореться поза полем бою. Росія настільки зруйнувала енергомережу, що українці чекатимуть морозної зими з щоденними відключеннями електроенергії до 16 годин. Люди втомилися від війни. Армія намагається мобілізувати та навчити достатньо військ, щоб утримати лінію, не кажучи вже про повернення території. Зростає розрив між повною перемогою, яку, за словами багатьох українців, вони хочуть, і їхнім бажанням або здатністю боротися за неї.»
З першого погляду, «The Economist» робить акцент на проблемах, які насправді супроводжують цю криваву війну.
Так, «люди втомилися від війни», особливо західні регіони. Про що свідчать події в Космачі на Гуцульщині, в Ковелі та Луцьку на Волині, колаборанти з Буковини. І про це активно трублять на весь світ російські пропагандисти.
Щоправда «втома від війни» щось не спостерігається на Поліссі, на Харківщині, на Запорожжі… Тобто, поважний журнал робить не висновки із ситуації, а узагальнює ситуацію на базі інформації з окремих регіонів.
Досить цікава і теза «Армія намагається мобілізувати»…
Самим поняттям «намагається» поважний «The Economist» підкреслює проблеми з мобілізацією в Україні. Але причини цієї проблеми не розкриваються. Чому? Якими саме джерелами користується поважне видання?
Відповіді на ці питання ви не знайдете в поважному журналі «The Economist». Відповідь блукає просторами інтернету. Разом із відосиками про «українську бусифікацію» від колаборантів та російських пропагандистів.
Це коментарі до цих відосиків, в яких подається, що в Польщі готові стати зі зброєю не більше 40% поляків, а решта вже тихцем почала скуповувати нерухомість подалі від Польщі. У Франції цю проблему скромно замовчують, а ось у тих же США воювати за свою Америку будуть не більше 25% громадян. Що робитиме решта? Мабуть решта американців разом із поважним журналом «The Economist» закликатиме «змінити курс»…
Якщо є заперечення щодо наведених цифр, то я прийму і відкоригую. А ось про причини цієї проблеми поговоримо згодом.
Ще одна проблема України, на якій у своєму пості в твітері наголошує поважний «The Economist» – це «ще більше розділить українське суспільство».
Так, українське суспільство сьогодні розділене. Але не тільки страхом чи «втомою від війни». Поважне видання «The Economist» не розкриває причин цієї проблеми, хоча ця причина лежить на поверхні.
Це політична партія Петра Олексійовича Порошенка, яку сьогодні активно підтримують ухилянти, колаборанти та український істеблішмент, який разом із Порошенком намагається повернутися до влади «за будь-яку ціну». Навіть ціною капітуляції. Бо Порошенко вірить у свою перемогу на виборах. Що буде після капітуляції? Ні Порошенка, ні колаборантів з ухилянтами, ні український істеблішмент це просте питання не цікавить. Головне – це вибори та ілюзія влади.
Але! Підтримка цієї галасливої політичної партії на сьогодні не перевищує 40%. Тобто, «ще більше розділить українське суспільство» тут не зовсім доречне. Бо більше нікуди.
Отже, позначивши проблеми України у війні з росією, поважне видання «The Economist», на яке орієнтуються поважні люди всього світу, мало б запропонувати варіант «зміни курсу» для України…
І ось він!
«Членство в НАТО несе в собі ризики. Якщо Росія знову вдарить по Україні, Америка може зіткнутися з жахливою дилемою: підтримати Україну та ризикувати війною з ядерним противником; або відмовитися і послабити свої альянси по всьому світу. Однак відмова від України також послабить усі альянси Америки — одна з причин, чому Китай, Іран і Північна Корея підтримують Росію»
Так, тут читач не побачив для себе нічого нового. Але я просто зобов’язаний привести ще одну колективну думку редакції поважного видання «The Economist», яка, як на мене, відображає всю суть тяганини навколо допомоги Україні у кривавому протистоянні з російською ордою: «Оманливою є думка, що залишивши Україну на поразку, принесе мир. Дійсно, нефункціональна Україна сама може стати небезпечним сусідом. Корупція та націоналізм уже зростають. Якщо українці відчують себе зрадженими, пан Путін може радикалізувати загартованих в боях бойовиків проти Заходу та НАТО»
«Корупція», «націоналізм», «бойовики», а не ЗСУ…
Петро Олексійович, викиньте з голови дурну ідею, що після капітуляції України ви виграєте президентські та парламентські вибори!
Вам поважні дядьки із авторитетного «The Economist» на пальцях пояснюють, що після капітуляції України не буде. І вас також.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma