Enigma Enigma

Богдан

2019-10-24 12:21:29 eye-2 2998   — comment 0

Точка відліку

 

Сьогодні я вже й не пригадаю, коли саме і де я прочитав слова, які стали гаслом всього мого життя: «Бог. Україна. Народ». Ці слова прийшли до мене в далекій молодості і знадобилося багато часу, аби із слів сформувалося тверде переконання.

 

Народ.

   Як би я не намагався сформулювати своє відношення до режиму, на якому тримався СССР, все зводилося б до лукавства. І ця тема ще вимагає свого окремого осмисленого пояснення. Але в тому режимі завжди фігурував народ. Як гасло. І не більше. І поняття «Хто ти?» тут сприймалося вороже. Народ нагороджувався найвеличнішими епітетами які зводилися, по суті, до одного поняття: «Народ и партия едины». Але цим гаслом, водночас, розмивалося поняття особистості, а народ розглядався, як стадо, яким треба опікуватися, про яке необхідно дбати. Все зводилося до простого, зрозумілого для кожного громадянина СССР, що народ – це все, а окрема людина – це ніщо. І саме з цим поняттям, яке мимоволі зафіксовувалося у підсвідомості практично кожної людини, народ пережив розвал СССР і увійшов у нову для себе політичну формацію. Але в новій формації вже нікому було дбати про народ, бо політичний устрій нової держави, яка утворилася на обломках СССР, дбав уже виключно про себе і навіть не намагався прикрити свої наміри якимись гарними і лестними гаслами. Але народ цього ще не усвідомлював. Народ був зайнятий економічним відродженням своєї нової держави. А якщо простими словами, то це буде звучати так: «Народ відчайдушно намагався вижити у нових для себе умовах і народові було не до політичних викрутасів окремих людей, які в силу різних обставин виявилися на вершині владних структур». Гасла, в яких знову почали прославляти «мудрість народу, який не можна обманути», з’явилися пізніше. Коли певна кількість політиків усвідомила, що чисто демократичними засобами до влади прийти важкувато. І народ відгукнувся.

   Як би я не намагався сформулювати своє відношення до народу, який натхненно наступає на одні і ті ж граблі з надією, що цього разу все буде гаразд, все зводилося б до лукавства. І ця тема ще вимагає свого окремого осмисленого пояснення. Бо те, що відбулося у 2019 році, фактично повторило події 2010 року. І коло замкнулось.

 

Україна.

   Усвідомлення простого, на перший погляд, поняття, «Хто ти?» приходить не стільки з роками набутого впродовж життя досвіду, скільки з чітким розумінням себе, як особистості. І це розуміння в першу чергу включає поняття «Україна». І в розумінні цього поняття формується не просто твоя прив’язаність до певної території, на якій ти народився і яку називаєш Батьківщиною, а точне усвідомлення себе, як частки величного масиву живого своєрідного інтелекту, який народився на певній території, зі своєю культурою та історією, зі своїм менталітетом, який можна назвати українством. Це можна порівняти з голограмою, повна картина якої складається з міріадів часточок і якщо «відрізати» якимось чином від цієї цілісної голограми одну мікроскопічно часточку, то вона міститиме в собі абсолютно всю інформацію про голограму в цілому і з абсолютною точністю зможе відтворити всю

голограму в певний час.

   І саме це, точне усвідомлення поняття «Хто ти», формує в тобі точне і повне розуміння твоєї прив’язаності до Цивілізації Людей, яка в різноманітності форм народилася на цій планеті.

   Дарій І після невдалого походу у Північне Причорномор’я зробив для себе ряд висновків, серед яких, аби зміцнити свою абсолютну владу, було головним – це утішити свій народ любов’ю до свого царя пропагандою про велич і мудрість персів. Для матеріалізації пропаганди Дарій зняв абсолютно всі податки із персів, але подвоїв податки на завойовані народи. Просте питання «Хто ти?» з найдревніших часів вирішувалося виключно за рахунок тих, хто не шукав на нього відповіді. Звичайно, подібне вирішення питання не вимагає напруги інтелекту, що й продемонстрував Олександр на прикладі з Гордієвим вузлом, але в результаті, ці народи отримували саме побічний продукт, а не розвиток в історії, або ж назавжди зникали в її архівах.

   

Бог.

   Надзвичайно складне розуміння Творця, до якого ти йдеш усе своє життя. Від формування усвідомлення твоєї власної особистості «Хто ти», долаючи купу комплексів, до початку розуміння «Для чого ти?». Про цей етап зростання тебе, як Людини, написано купу розумних книжок, яких ти просто не зможеш перечитати і смисл яких передається тобі іншими авторами… Ти розумієш, що це поняття ти повинен сприймати на віру, що неможливо зрозуміти те, що лежить за межами твого уявлення про цей світ. Але ти всеодно шукаєш пояснення. І саме в процесі пошуків пояснення ти наштовхуєшся на просте: «Будьте досконалими, як Отець наш небесний!». І все стає на свої місця. Нас створено «за образом і подобою», створено Творцем, а отже питання «Для чого ти?» має тільки одне логічне пояснення – ми тут для того, аби бути творцями, а не руйнівниками.

 

   Останні дослідження в області квантової біології обережно, дуже обережно, аби не бути затоптаними розлютованими еволюціоністами, розкривають перед нами новий і дивний світ… (https://www.youtube.com/watch?v=pX8nwCHtdoQ).

 

ПС

По суті, з 2019 року почалася точка відліку для України. І питання, чи житиме Україна, чи залишиться в історії людства країною диких непорозумінь, в якій народ впродовж тисячоліть так і не знайшов для себе відповіді на прості питання «Хто ти?» і «Для чого ти?», повстало перед нами, як жорстока реальність. Ми або станемо творцями, або остаточно розчинимося в безликій масі «великого і мудрого». Ми можемо волати до Бога, але мусимо пам’ятати, що в Бога немає інших рук, крім наших.  

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma