Enigma Enigma

Брутальна Творчість

2019-05-19 19:14:47 eye-2 16109   — comment 0

ТОП-10 фільмів заснованих на реальних подіях

Переглядаючи схожі фільми, не розуміємо до кінця, що основою для них стали реальні історії із реального життя реальних людей. Пропонуємо вам ознайомитися із десяткою фільмів, що ґрунтуються на правдивих подіях.

10. Люсі Уітмор «50 перших поцілунків» – Мішель Філпотс (Michelle Philpots).
Життя Мішель Філпотс стало основою для сюжету фільму «50 перших поцілунків». Головна героїня фільму Люсі кожного ранку пробуджується і не впізнає ні свого чоловіка, ні будь-кого з оточення. Сам фільм містить багато смішних сцен, але історія жінки досить сумна. Мішель Філпотс зазнала травм голови у двох автокатастрофах, що спровокувало пошкодження головного мозку. Жінка пам’ятає все до 1994 року, але подальших днів свого життя запам’ятати не може. Коли зранку пробуджується, чоловік повинен показувати фото їхнього шлюбу, щоб вона повірила, хто він.

(«50 перших поцілунків») 

(Michelle Philpots) 


9. Клоун Красті «Сімпсони» – Джим Ален.
Кумедний персонаж із улюбленої телепрограми Барта і Ліси «The Krusty the Clown Show» частково створювався із образу реального клоуна. Один із творців «Сімпсонів» – Метт Гроунінг у дитинстві дивився шоу «Rusty Nails», у якому Джим Аллен, переодягнений в клоуна, смішив дітей з екранів телевізорів.

(Клоун Красти) 

(Расті з «Rusty Nails») 


8. Зорро «Маска Зорро» – Хоакін Мур’єта (Joaquin Murrieta).
Історія захисника справедливості на ім'я Зорро у масці, думаю, відома всім. Під псевдонімом «Зорро» ховався фільмовий Дон Дієго де ла Вега, дворянин, який жив під час експансії іспанських колоній в Каліфорнії. Його реальний прототип називався Хоакін Мур'єта, сьогодні відомий як Робін Гуд Ель Дорадо. Це напівлегендарна постать із часів, названих «каліфорнійською золотою лихоманкою», датованих приблизно 1850 роком. Для одних він був лиховісним бандитом, а для інших – великим патріотом. Все залежало від точки зору.

(Антоніо Бандерас – Зорро)

(Хоакин Мурьета)


7. Віктор Наворский «Термінал» – Мехран Нассері.
Історія цих двох чоловіків справді дуже незвичайна. Фільм «Термінал» розповідає історію туриста зі Східної Європи (у ролі – Том Хенкс), який хоче відвідати Сполучені Штати Америки. Під час поїздки у його країні відбувається переворот, паспорт стає недійсним, тому Віктор не може легально дістатися до Штатів. Він змушений ночувати в аеропорті під відкритим небом, поки конфлікт у його країні не завершиться. Цей фільм натхненний схожою історією Мехрана Нассері, який жив у аеропорті «Шарль де Голль» в Парижі. Будучи біженцем без громадянства, хотів поселитися у Великобританії, беручи до уваги факт, що один із батьків був британцем. На жаль, по дорозі до омріяної країни у нього вкрали документи. В результаті нещасливого збігу обставин його повернули до Франції, де арештували, а потім відпустили під забороною покидати аеропорт, оскільки його перебування було нелегальним. Протягом 18 років його місцем проживання була лавка в аеропорті. Попри те, що у 1999 році французькому юристу вдалося добитися легального перебування у Франції, Мехран все одно вирішив там залишитися. У 2006 році його забрали до лікарні, відтоді його місце проживання змінилося. Зараз чоловік живе в одному із притулків у центрі Парижу. За дозвіл зняти фільм по своїй історії Мехран отримав 250 тисяч доларів гонорару.

(Том Хенкс у фільмі «Терминал»)

(Мехран Нассері)


6. Ханна Шмітц «Читач» – Ільза Кох.
За роль Ханни Шмітц Кейт Уінслет отримала Оскар. Життя відьми з Бухенвальду (Ільзи Кох) нагадувало долю головної героїні фільму. Після рішення суду про довічне ув’язнення, вона наклала на себе руки. До самогубства позашлюбний син Кох дізнається про злочини матері, пише вірші і надсилає їй до в’язниці. У фільмі, Шмітц під час слухань бачить кохання своєї молодості, чоловік  шокований тим, в чому її звинувачували. Після винесення вироку надсилає їй касети, на яких записував читання прози.

(Кейт Уінслет – «Читач»)

(Ільза Кох)


5. Реймонд Бебіт «Людина дощу» – Кім Пік.
Історія Кіма Піка надихнула творців фільму «Людина дощу». Екранізація здобула 4 Оскари і номінувалася ще у 4 категоріях. Після 1998 року фільм став хітом, а Кім Пік опинився у центрі уваги. Наступний 21 рік провів, демонструючи свої розумові здібності. Зустрів понад 64 мільйони людей. Запам’ятовував 98% з усього, що прочитав, почув чи переглянув, коли ж звичайна людина запам’ятовує лише 45%. Міг читати дві сторінки одночасно, знав напам’ять близько 12 тисяч книжок, феноменально пам’ятав числа, поштові коди, дати, вмів на підставі дати народження вирахувати день тижня, в який дана особа святкуватиме свої 65 років. Помер у 2009 році через серцевий напад. 

(плакат фільму «Людина дощу» )

(Кім Пік )

4. Норман Бейтс «Психо» – Ед Гін.
У фільмі «Психо» Норман Бейтс – власник готелю з психічними розладами, якого переслідує манія, ніби його мати, тіло якої тримає в підвалі, хоче вбити гостей готелю. В ньому розвивається роздвоєння особистості, чоловік вбирається у одяг матері, коли здійснює вбивства. Сюжет фільму створили на основі роману Роберта Блоха, який у свою чергу написався із життєвої історії легендарного психічнохворого вбивці зі штату Вісконсін – Еда Гіна. Його арештували у 1957 році за скоєння двох вбивств. Після обшуку у його помешканні було виявлено трупи інших жінок. Схоже до Ільзи Кох, вбивця мав тенденцію робити зі шкіри жертв абажури, декорації для будинку, елементи гардеробу (наприклад, ремінець із сосків). Створив навіть цілісний костюм із людської шкіри. Решту життя провів у психлікарні, де і помер.

(Норман Бейтс із «Психо» )

(Эд Гін)


3. Шкіряне обличчя «Техаська різня бензопилою» – Ед Гін.
Так, як і у випадку «Психо» Хічкока, основою для створення образу головного героя став серійний вбивця зі Сполучених Штатів Ед Гін. Цей фільм вважається одним із кращих представників жанру і прекурсора кривавих фільмів «Gore». Як підказує сама назва, на відлюдних теренах Техасу людожери вбивають людей, один із них вирізняється маскою із людської шкіри і бензопилою, якою здійснює вбивства.

(Шкіряне обличчя із фільму «Техаська різня бензопилою»)


2. Роккі Бальбоа «Роккі» – Чак Уепнер.
Чак Уепнер – боксер, який не досягнув у своїй кар’єрі значних успіхів, але пережив свій історичний момент 1975 року на ринзі, б’ючись із чемпіоном у важкій вазі Мухаммед Алі. Перемога Мухаммеда вважається чистою формальністю. Реальність виявилася дещо іншою. З кожною хвилиною боротьба з боку Уепнера виглядала все кращою, аж у дев’ятому раунді Алі впав. Це був шок для публіки, люди шаленіли. На превеликий жаль Уепнера, Муххамед Алі зібрав у собі спортивну злість і у 15 раунді відправив його у нокаут. Цей бій, у чому якось зізнався Сильвестр Сталлоне, надихнув його до створення фільму «Роккі». 

(«Роккі» )

(Чак Уепнер і Муххамед Алі)


1. Емілі Роуз «Шість демонів Емілі Роуз» – Аннеліза Міхель
У фільмі «Шість демонів Емілі Роуз» священик звинувачується у халатності і причетності до смерті молодої одержимої дівчини Емілі Роуз. Його захищає скептично налаштована пані адвокат, яка поступово переконується у існуванні злих сил. Фільм цей відзнято на основі історії 16- річної німецької дівчинки, яка у 1968 році мала симптоми одержимості злим духом, роками страждала від паралічу, голодувала і мала демонічні видіння. У 1975 році двоє священиків проводили над нею обряди екзорцизму. У той час Аннеліза практично нічого не їла і померла від голоду у 1976 році. Для того, щоб звинуватити когось, священикам присудили 6 місяців в’язниці.

(плакат фільму «Шість демонів Емілі Роуз»)

(Аннеліза Міхель)

Сподобалася стаття? роділися нею з друзями і постав нам лайк!

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma