Enigma Enigma

Ева Браун

2020-01-10 14:57:25 eye-2 2870   — comment 1

Трансформація української армії: нові роди військ та стандарти НАТО

 

 

Важко заперечувати той факт, що за роки війни у Збройних Силах України відбулися суттєві реформи. Змінилось та зміцніло українське військо, наша армія як ніколи наблизилась до вступу в НАТО. Нажаль, причини цьому занадто гіркі - анексія Криму, загибель патріотів та бойові дії на сході України.

Першим кроком у реформуванні українського силового блоку стало відновлення наших Збройних Сил. Коли стало питання щодо необхідності захисту наших земель, військові були першими, хто не роздумуючи відправились давати відсіч російсько-окупаційним військам.

За час війни було створено не тільки нові військові підрозділи, але й цілі роди військ, а саме: Десантно-штурмові війська та Сили спеціальних операцій. Їх основне призначення - рейди, здобуття розвідувальної інформації за лінією фронту, визволення полонених. Саме завдяки таким бойовим операціям українські спецпризначенці відзначаються особливими нагородами. В Генеральному штабі була розроблена та затверджена окрема відзнака для військовослужбовців ССО – "Іду на Ви". Одним з перших нею був нагороджений легендарний "Сумрак" - генерал-майор, Герой України Ігор Гордієнко, який сьогодні очолює Київський військовий ліцей імені І. Богуна. В 2014 році, будучи на той час командиром спецзагону, Ігору Гордієнку вдалося утримати оборону протягом 12 діб в районі Савур-могили.

У самостійний рід військ також перейшли десантники 95-ї окремої аеромобільної бригади, які завжди дотримувались свого девізу «Завжди попереду!». В листопаді 2017-го вони приєдналися до світового братства десантників, одягнувши берети кольору «марун» та були перейменовані на Десантно-штурмові війська. Найвизначнішим подвигом українських штурмовиків за період гібридної війни став так званий "Рейд Забродського". В 2014 році саме ця бригада в складі окремих підрозділів пройшла близько 470 кілометрів, з яких 170 – ворожим тилом. Під час цього рейду військовослужбовці успішно виконали усі поставлені завдання, в ході яких неодноразово вступали в бій з підрозділами ЗС РФ. 

 Значно покращилось вітчизняне військове озброєння, яке пройшло повну модернізацію згідно новітніх стандартів НАТО. Чимало промислових українських компаній успішно модернізують військову техніку. КБ «Південне» модернізувало та передало на фронт більш ніж 600 одиниць військової техніки. Серед нових розробок - оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім-2»,

 

надзвукова керована крилата ракета «Блискавка», броньований автомобіль «Варта-Новатор».

Державний концерн «Укроборонпром» на 98% виконав зобов’язання з виготовлення та ремонту військової техніки перед ЗСУ. «Укроборонпром» передав на передову понад 4876 одиниць техніки: 3889 нової та модернізованої та 987 відремонтованої, а також 2327 двигунів, вузлів та агрегатів. Станом на сьогодні вони успішно виконуюсь бойові завдання в зоні проведення ООС.

Українці, які захищають свою країну від російської агресії отримують статус учасників бойових дій. Поступово створюються реабілітаційні центри для бійців, які отримали поранення в зоні ООС. За роки гібридної війни пройдено нелегкий шлях. Ми спромоглись, не тільки переозброїти наші війська, а й довести, що наша держава спроможна та гідна стати країною-членом НАТО. Все згадане вище – заслуга небайдужих людей, які прагнули змін. Заслуга українців, народу, кожного солдата, який почав впроваджувати нові реформи. Військові почали виконувати завдання на совість та значно підвищили рівень обороноздатності нашої держави.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma