Enigma Enigma

Андрій Соболєв

2021-12-09 09:02:35 eye-2 3242   — comment 1

Три кити пропаганди РФ

Відповідно до досліджень «Детектор медіа», близько 70 % зафіксованих прикладів поширення проросійської дезінформації припадає на Інтернет-ресурси та медіа, близькі до керівництва ОПЗЖ.Для кращого розуміння цієї проблеми, пропоную ознайомитися з деякими тезами російської пропагандив Україні:

  • «недодержава»(підняття тарифів, зростання жертв коронавірусу). Характерною рисою є перекручування новин чи відбір окремих правдивих подій з потрібним підтекстом. Приклади такого виривання з контексту можемо побачити на російському сайті «Страна.юа», зокрема, в одному з дописів, посилаючись на авторитетне джерело, розповідалося про неминуче підвищення тарифів в Україні.Хоча в першоджерелі автор лише розповідав про тенденцію, яка може спричинити вказане підняття.
  • «нацистська держава» (міфи про бандерівців, нацистів та ін.). Детектор наводить приклад одного з проросійських телеграм каналів на якому «байки» дійшли до нонсенсу, зокрема, розповідалося про страшний «Правий сектор», що змушує дітей своїми тілами викладати свастику! Зазвичай це робиться з метою маніпуляції на противазі. Наприклад, після зазначеної «параної», новина про «декомунізацію як вбивство історії» сприймається вже як достовірний факт.
  • «антивакцинатори» (теорія змови, чіпування). Наразі найбільш актуальне. За сприяння іноземних «спонсорів», створюютьсяфейкові групи, в яких за допомогою ботів, поширюються думки про умовно «видуманий корпораціями коронавірус», лабораторії в США, які, нібито, спеціально виготовляють штампи вірусу для України та багато іншого. Вказані «теорії»активно пропагуються й на проросійських телеканалах, наприклад, в ефірі телеканалу «НАШ» неодноразово заявляли про «коронавірусну вигадку».

Як бачимо, з кожним роком інформаційні кампанії РФ стають все підступнішими. Проте, поінформовані – озброєні, а тому дякуємо авторам «Детектор медіа»(https://detector.media/infospace/article/188114/2021-05-18-po-toy-bik-ekrana-analiz-mediaspozhyvannya-ta-dezinformatsii-v-ukrainskomu-informatsiynomu-seredovyshchi/), завдяки яким ми знаємо свого ворога в обличчя.

А які «цікаві» приклади пропаганди зустрічали ви?

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma