Enigma Enigma

Олекса Доніч

2022-07-22 21:29:00 eye-2 3532   — comment 0

Тротиловий еквівалент або Praemonitus, praemunitus

Зима 1941-42 років була дуже холодна, в Україні також. Середня температура січня 42-го в Києві поставила мінусовий рекорд майже за 200 років (до сьогодення). У Львові так само, в Одесі так само. Навряд чи це був збіг, бо через страшну війну горіло дуже багато всього, більше, ніж у наступні роки війни. На Лівобережжі, де бої у 41-му році були трохи меншої інтенсивності (бо німці вже розбили радянські війська під Києвом і на Півдні) "рекорди" відсутні, до речі.

Зараз теж велика війна прийшла на нашу землю. Припустимо, що з лютого за добу протягом п'яти місяців відстрілювалося десять тисяч 152-155 мм снарядів. У снаряді такого калібру приблизно 7 кг тротилу або еквівалента.

7 кг х 10000 х 150 = 10 500 000 кг або 11 кілотонн тротилового еквівалента.

Припустимо, що ще стільки ж приходиться на іншу зброю. Тож маємо десь 20 кілотонн ТНТ.

Енергія вибуху цієї купи за формулою E = mc² дорівнює енергії повного перетворення 1 граму речовини, до прикладу, цукру або піску. Начебто не так вже й багато.

З іншого боку, трохи меншу потужність мав горезвісний "Малюк" над Хіросимою.

Але саме ця маса тротилу вибухала розподілено, піднімала купу пилу в атмосферу, хоч і не дуже високо. Від вибухів горіли ліси, степи, склади, нафтобази, будинки... (це не пораховане вище - можливо, це підіймає еквівалент щодо пилу на порядок). Все потрапило в атмосферу, відбивало сонячне проміння назад у космос... Можна сказати, що воно вже створює глобальний ефект.

До чого я - не здивуюся, якщо зима в Україні (і не тільки, проте насамперед) буде значно холодніше й довше, ніж зазвичай.

P.S. На всі зауваження відповідаю - побачимо. Добре було б отримати відносно теплу зиму й для України, і для всієї Європи. Але зверніть увагу - торішні моделі прогнозування погоди вже не працюють для України або працюють дуже неточно, якщо порівнювати з минулими роками! І нема на те ради навіть суперкомп'ютерам.

Praemonitus, praemunitus


Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma