Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2019-11-18 10:43:24 eye-2 2721   — comment 2

У четвер почнуться слухання у Гаазі по справі нападу РФ на українські кораблі

Про це повідомила на свої сторінці у ФБ Лана Зеркаль. Як відомо, Зеленський на вимогу путіна пішов на поступки, зміст котрих не розголошується, на що путін погодився повернути захоплені у результаті підступного збройного нападу росіян у наших водах українські кораблі. Але команда юристів. що сформована Порошенко продовжує юридичну битву у Міжнародному суду у Гаазі, не дивлячись на кулуарну здачу інтересів України коміком та його отточенням. Питання тільки в тому, наскільки сильно зашкодив комік судовому процесу, пішовши на умови кремлівського фюрера.

"Поки «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу» прямують додому в Одесу, команда Міністерства закордонних справ прямує в Гаагу, де вже в четвер відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Російської Федерації) за Конвенцією ООН з морського права.

Наша боротьба за хлопців і кораблів почалася з самого моменту їх незаконного затримання.

Довгий час всі наші політико-дипломатичні зусилля та зусилля наших партнерів із їхнього повернення додому були марними.

1 квітня 2018 згідно з вимогами Міжнародної Конвенції ООН з морського права ми повідомили Російську Федерацію про спір за Конвенцією ООН з морського права. Бо захоплення і утримування українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів є грубим порушенням Росією імунітетів військових кораблів, гарантованих нормами міжнародного звичаєвого і морського права.

Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року на запит України зобов‘язав Росію негайно повернути під контроль України «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу» на 24 члени їхніх екіпажів.

Проте, Наказ Міжнародного трибуналу не був і не є самоціллю. Наша мета - встановлення порушення права, відновлення його і отримання належної компенсації.

Саме це і закладено в позові МЗС від 1 квітня 2019 року.

Хочу нагадати як відбувалися події у відомій справі «Арктік Санрайз» (Нідерланди проти Росії):
4 жовтня 2013 року - справа ініційована Нідерландами;
22 листопада 2013 - наказ Міжнародного трибуналу з морського права про звільнення;
29 листопада 2013 року - Росія звільнила екіпаж;
6 червня 2014 року - Росія звільнила судно,
14 серпня 2015 року - рішення арбітражного трибуналу, яким визнано порушення Росією Конвенціїї ООН з морського права та зобовязано сплатити компенсацію на користь королівства Нідерланди.

Ми також збираємося пройти цей шлях і довести всьому світу і арбітражному трибуналу, що прохід 25 листопада 2018 року був мирним і законним, а дії Російської Федерації, в тому числі щодо кримінального переслідування наших моряків, є порушенням норм міжнародного права."

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma