Enigma Enigma

Kostiantyn Korsun

2022-07-07 15:49:54 eye-2 3470   — comment 0

У чому полягає цифрова частина «Плану відновлення України», представленого у Лугано?

Подивився я у чому ж полягає цифрова частина «Плану відновлення України», який був представлений у Лугано цього тижня. 
Багато маю чого сказати з цього приводу, тому це буде допис нумер раз.
Перше і загальне враження: Хаос. Пожежа у борделі. Виступ З---- (censored) без папірця.
Наскирдовані безсистемні хотєлкі купи зацікавлених у розпилах західних грошей осіб та організацій.
Перший приклад на підтримку цієї тези: один і той самий пункт про Національний центр резервування державних інформаційних ресурсів – вказано двічі, на стор. 4 і на стор. 5.
Ось другий приклад: одне й те саме, але трохи різними словами «розроблення рекомендацій щодо підвищення стійкості та надійності електронних комунікаційних мереж» - двічі написано на сторінках 9 та 10.
Підганяли під красиву кількість пунктів? Можете не рахувати, їх рівно 100. Мрія маркетолога-СММ-ника.
Скидається на те, що все писалося явно нашвидкоруч, в режимі тяп-ляп-продакшн, зібрані пропозиції якщо хтось і вичитував, то скоріш за все молодший персонал «з-9-до-18».

От що б, наприклад, міг означати наступний пункт: «Розвиток системи реєстрів взаємодії, реєстри, засоби»? (стор. 6) Про сенс початку фрази ще можна здогадатися, але як там опинилися інші слова? Та і загалом зрозуміти - що мається на увазі по кожному проєкту-заходу – просто неможливо, пункти не «розкриваються». Розумій як можеш. Навіть мені, сивочолому дядьку, який 22 роки у кібербезпеці - не зовсім зрозумілий термін «Тестбед-тулкіт платформа». Словосполучення «тулкіт» та «тест» - доволі стандартні, але оте «бед» мене трохи бентежить, як і загальний сенс речення. Сумніви маю я.

Та й загалом, ніякого чіткого плану не проглядається, навіть якщо сильно захотіти.
От хоча б з самого початку: що означають загадкові клавіші-фільтри «Проєкт» і «Захід»?
Типу, «проєкт» - це те, про щось ми лише мріємо, а «захід» - вже в процесі, докиньте грошенят, так чи шо?
Але ні. Якщо відфільтрувати, натиснувши «Захід» і почитати що написано – з контексту стає зрозумілим, що це також якісь плани-бажання.
Можливо, «Проєкт» - то ідея, а «Захід» - як хочуть ідею реалізувати?
У такому разі виглядати це мало б геть по-іншому, а у теперішньому вигляді співставити «ідею» з «методом її реалізації» абсолютно неможливо.
У поточній редакції, наприклад, пункт про реагування на кібер-інциденти – комфортно себе почуває поряд з пунктом про е-Туризм.
Можливо проєкти-заходи розташовано за абеткою? Теж ні.
То у чому різниця між «Проєкт» та «Захід»? І за яким принципом нахерачено вперемішку незрозумілі слова?
Для мене це залишилося загадкою.

І між іншим, чи в курсі автори, що в українській мові слово «Захід» також може означати «західні партнери України» і дехто може зрозуміти це як зобов’язання, покладені на зарубіжних донорів?
Хоча стоп, може саме так і малося на увазі, а це лише я зрозумів слово «Захід» у сенсі «сукупність дій або засобів для досягнення, здійснення чого-небудь»?

Це був вступ до аналізу «цифрової» частини Плану відновлення України», у наступних дописах  буде трохи цікавіше: почну коментувати суть запропонованого.
А поки я, прочитавши усі 100 пунктів, пишу частину пачку своїх коментарів, можете знайти Viber-канал КіберКорсун та підписатися на нього. Джерело: https://censor.net/ua/b3352757

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma