Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-12-11 10:04:32 eye-2 3972   — comment 0

У кого ми повіримо після Бога

Кажуть, цей чоловік оволодів більш ніж 25-а практиками за дуже короткий термін, і вільний називатися тепер як завгодно. Власне, й називається, бо назви, як знати, ніхто не забороняв – було б діло.

Отже, релігієзнавець, філософ, дослідник нових релігійних рухів, співзасновник Майстерні Академічного Релігієзнавства, масон (мало не рептилоїд), який жив у Індії і вивчав медитацію та йогу ще до того як це стало мейнстримом, викликав духів і передбачав майбутнє. Поціновувач і колекціонер найдикішої конспірології. У межах релігієзнавчого експерименту заснував Церкву Великої Качки і, як Верховний Крячеслав, проповідує спасіння через споглядання качок і містичну практику кахка-йоги. При цьому всьому умудряється бути агностистиком і вірянином десятка різних релігійних організацій (від баптизму до тантричного буддизму).

Загалом у книжці В'ячеслава Агеєв. «Релігія має померти, або У кого ми повіримо після Бога» (К.: Віхола) розповідається, як багато якого люду - християни, агностики, буддисти, скопці, растафаріани, атеїсти, кришнаїти та мусульмани за всі часи шукали систему координат, яка не лише дала би відповіді на питання "життя, Всесвіту і взагалі", а й підтримувала їх протягом усього життя. Власне, й знайшли для себе, і немає значення при цьому, у кого саме людина вірить — у Бога, Будду, штучний інтелект чи комунізм зі спогляданням качок. Усі ці системи так чи інакше дають відповіді на основні питання людства та працюють за схожими правилами.

Зокрема автор пояснює, як релігії функціонують та як заробляють гроші, борються за владу, використовують психоактивні речовини і секс та як реагують на нові виклики, — від ЛГБТ та економічних катастроф до воєн і Сovid-19. Чому комунізм, попри найжорстокіші репресії, так і не зміг знищити релігію? Як щупальця конспірології проникають у людську свідомість і чому критичне мислення вимикається, коли йдеться про теорії змови чи про бойових комарів НАТО та рептилоїдів? А також розмірковує про те, чи зможуть торжество науки, Штучний Інтелект і колонізація Марса побороти еволюційну «прошивку» та прибрати релігію з арени. Зрештою, цілком можливо, коли заклик «без Бога ні до порога», як бачимо, вже не актуальний, бо ні «порога» у загальній глобалізації, ні чогось іншого, що його створює…


Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma