Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2020-06-09 11:11:05 eye-2 3389   — comment 2

У Мінську ТКГ введено представників ОРДЛО

Сьогодні стало відомо що у Мінську Тристоронню контактну групу за ініціативою міністра з питань реінтеграції Олексія Резнікова було введено представників від ОРДЛО. Від Донецької області - журналіст Сергій Гармаш та блогер та журналіст Денис Казанський. Від Луганської лікар-переселенець Костянтин Лібстер та колишній прокурорський Вадим Горан. Цікаво, що батько Лібстера Сергія внесено до Миротворця, як посібника окупантів, а сам лікар лайкає дописи російського пропагандиста Шарія.

Денис Казанский

!Важливе оголошення. З сьогоднішнього дня я беру участь в засіданнях Тристоронньої контактної групи по Донбасу. Нагадаю, що вона називається тристоронньої, так як сторонами переговорів вважаються України, РФ і ОБСЄ (ЛДНР не сторони конфлікту).

Відразу попереджаючи ваші питання, скажу, що мова не про Консультативній раді, який планували створити раніше і проти якого виступило товариство. Від ідеї створення такого ради відмовилися, і його не буде.

Мова про інше. Справа в тому, що в комплексі заходів по виконанню Мінських угод, який ви самі можете знайти в мережі, є пункти 11 і 12, в яких йдеться про те, що питання, що стосуються місцевих виборів в окремих районах, а також закон про особливий статус цих районів має обговорюватися і узгоджуватися з представниками окремих районів Луганської та Донецької областей. Можна ставитися як завгодно до цих пунктів, але вони є в документі, який підписала українська сторона.

При цьому, в документі, як ви можете самі переконатися, немає жодної згадки про те, які саме це мають бути представники окремих районів. Такі організації, як ЛНР і ДНР, ніде не згадуються. І відповідно ніде не сказано, що саме з ними Україна повинна щось узгоджувати.

Довгий час від окремих районів виступали чомусь громадяни Росії - Дейнего і Никонорова, яких ніхто не обирав і які чомусь присвоїли собі право говорити від імені Донбасу.При цьому переселенці - корінні донеччани і луганчани, які народилися і виросли на Донбасі, і яких терором і переслідувань змусили виїхати, чомусь були позбавлені можливості вирішувати долю свого рідного регіону. Тепер же ситуація змінилася, до переговорів залучена група корінних жителів Донбасу, які виїхали в 2014 році через переслідування і погроз, в число яких увійшов і я. І у нас вже точно не менше прав представляти окремі райони - по-перше, на відміну від бойовиків ЛДНР ми не є злочинцями (Не віджимати, що не мародерствували, не катували людей на підвалах), по-друге, ми не є громадянами Росії і маємо тільки українські паспорти. Громадяни РФ не мають ніякого права вказувати, як нам в Україні жити і які закони приймати.Ми беремо участь в ТКГ не для того, щоб щось узгоджувати з представниками незаконних організацій ЛДНР, а саме для консультацій української делегації і обговорення тих пунктів, які Україна взяла на себе зобов'язання обговорювати, коли підписувала мінські угоди.

Попереджаючи можливі питання, відразу скажу, що ми виступаємо проти закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України. Що ж стосується можливих майбутніх виборів на непідконтрольною території, то наша позиція така, що вони можливі лише після отримання Україною контролю над кордоном і проходити можуть виключно за українськими законами - з поверненням українського ТБ, українських журналістів, українських політичних партій і переселенців."

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma