Enigma Enigma

Kevin Harris

2024-04-03 08:58:40 eye-2 4020   — comment 0

У можливостях України завдавати ударів по глибокому тилу Росії є значний прогрес, — ISW

Україна змінила стратегію щодо ударів по об’єктах у глибокому тилу Російської Федерації. Про це свідчить остання атака безпілотниками нафтопереробного заводу в Республіці Татарстан.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).

Вони послалися на атаку українських дронів 2 квітня потужностей нафтопереробного заводу «Танеко» у Єлабузі (Татарстан). Експерти звернули увагу на той факт, що це підприємство розташоване на відстані понад 1 200 кілометрів від кордону України з Росією. Цей завод входить до топ-5 найпотужніших нафтопереробних заводів країни-агресора. Операцію провели Служба безпеки України та Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

За інформацією агенції Reuters, подібні регулярні удари українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах призвели до зупинки близько 14% всіх нафтопереробних потужностей Росії.

«2 квітня сталися перші українські удари по Татарстану, і відстань цілей від кордонів України є значним переламом у продемонстрованій здатності України завдавати удари на великі відстані в глибокому російському тилу. Такі українські удари є необхідним компонентом української кампанії з використання асиметричних засобів для деградації галузей, які постачають і підтримують російську армію», — йдеться у звіті.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував пакет допомоги НАТО, згідно з яким протягом п’яти років Україні буде надіслано 100 мільярдів доларів військової допомоги.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma