Enigma Enigma

Vladimir Gorodovsky

2019-10-16 15:28:16 eye-2 2477   — comment 0

У МЗС пояснили, про що каже "формула Штайнмайєра"

КИЇВ. 11 жовтня. УНН. Проведення виборів на окупованій території Донбасу прописане в мінських домовленостях, а "формула Штайнмаєра" каже лише про те, коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар під час зустрічі з громадою Херсонщини, повідомили у департаменті з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА, передає УНН.

"Проведення виборів на окупованій території Донбасу прописане в мінських домовленостях. Саме вони є підставою для накладення санкцій на Росію. А "формула Штайнмаєра" каже лише про одне - коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу, а саме: після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України", – запевнив заступник голови МЗС.

Боднар наголосив, що на дипломатичному фронті докладають максимум зусиль, аби перемогти військового агресора.

Своєю чергою, присутній на зустрічі заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос зазначив, що "зараз йдуть заходи по розведенню військ у трьох населених пунктах на лінії розмежування – у Станиці Луганський, Золотому та Петрівському".

"Процес відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап – розведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування територій", - зазначив Сергій Кривонос та додав, що розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким, що має здійснюватися обома сторонами.

Він розповів, що у цьому немає ніякої зради: "Це робиться не тільки для просування процесу досягнення миру на Донбасі. Це важливо для безпеки громадян, які проживають на цих територіях, тому що на територіях буде проведено розмінування та зменшиться кількість обстрілів. Це також дозволить створити ділянки безпеки для роботи міжнародних гуманітарних і безпекових організацій".

Резюмуючи, Кривонос зазначив, що всі пропозиції жителів Херсонщини будуть враховані: "Чинна влада не має наміру ухвалювати рішень за спинами людей, а орієнтуватиметься на думку українців".

Нагадаємо, урядовці розпочали роз'ясняти по областях кроки для врегулювання на Донбасі.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma