Enigma Enigma

Kristi Medou

2021-09-13 12:33:40 eye-2 3476   — comment 1

Україна та США досі борються проти газопроводу у Балтійському морі

Будівельні роботи «Північного потоку-2» закінчилися, проте суперечки щодо газопроводу ні. США та Україна хочуть запобігти введенню його в експлуатацію.

США та Україна не відмовляться від опору німецько-російському газопроводу "Північний потік-2" навіть після його завершення. Прес -секретар Держдепу Джаліна Портер заявила, що уряд США «продовжує відкидати цей газопровід як геополітичний проект Росії». Вона назвала газопровід поганим бізнесом для Європи.

Суперечливий проект будівництва

Російська енергетична компанія «Газпром» оголосила про завершення трирічного будівництва в п'ятницю. Компанія, що експлуатує трубопроводи, Nord Stream 2 AG, оголосила, що має намір ввести в експлуатацію трубопровід цього року.

Трубопровід, довжиною близько 1200 кілометрів і складається з двох ліній, у майбутньому буде доставляти російський природний газ до Німеччини в набагато більших масштабах, ніж це було досі. Але будівництво, яке розпочалося у травні 2018 року, було роками суперечливим. Через опір США прокладання труб на дні Балтійського моря було відкладено. Наприкінці 2019 року тодішня адміністрація президента США Дональда Трампа ввела санкції, щоб запобігти завершенню газопроводу. Після цього будівельні роботи були припинені.

Угода про проект була досягнута з США лише в липні цього року. Німецько-російський проект також є спірним у Європі. Є побоювання, що це може послабити позиції традиційних транзитних країн, таких як Україна. Екологи критикують трубопровід з міркувань кліматичної політики.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma