Enigma Enigma

Костянтин Ільченко

2019-10-11 06:48:32 eye-2 32   — comment 1

Україна затягує Росію в Нормандський формат...

Треба скласти пазли щоб зрозуміти те, що зараз відбувається. Ситуація з розведенням військ  вибухово підірвала суспільство і мене в тому числі.  Як результат: акції протесту, гучні заяви про зраду і взагалі якесь інформаційне болото, з якого нічого неможливо зрозуміти.  В цьому безладі, я б зазначив  два моменти, які перш за все важливі для мене:

1.Безпека громадян, які залишаться в сірій зоні.

2. Чи можливо , яким-то  чином  відійти з найменшими втратами від нав’язаного нам Мінську-2.

Що ми бачимо в сухому остатку?

Україна готова виконати свої зобов’язання, з приводу відведення військ, з метою продовження обговорення цього питання в Нормандському форматі. Армія теж готова виконати наказ про відведення деяких підрозділів, в Золотому і Петрівському.

Судячи з того, що я почув вчора пізно в вечері, все ж таки вирішено питання безпеки громадян, які залишаться в сірій зоні. Цим питанням будуть займатися батальйони Нацгвардії, які приймали участь в боях на Донбасі. Як мене проінформували , така схема безпеки вже працює в Станиці Луганській, про це мені доповіли дуже відповідальні особи, яким я особисто довіряю. Те ж саме запроваджується в Золотому, тільки тут замість одного батальйону НГ буде застосовано два. Це потужна сила, яка зможе забезпечувати порядок в сірій зоні, тим паче що за їх спинами стоять підрозділи ЗСУ, які в любу мить готові вступити до бою. Це що стосується першого мого занепокоєння і якщо процес відведення все ж таки неминуч (хоча я сильно сумніваюся, нижче поясню чому )то я бачу, що з приводу безпеки громадян держава зробила необхідні кроки. І це є плюс.

Але ж є  моменти, які мене дуже напружують і вони стосуються другого пункту мого занепокоєння.  Перше, що кидається в очі так це алогічна поведінка кремля і недореспублик.  З одного боку вони волають про виконання Україною умов Мінська-2, навіть формулу до них підтягнули. А с другого відкрито порушують умови домовленостей, які були записані під диктовку Путіна. Маю на увазі семиденне припинення вогню перед початком відведення військ. Саме в ці сім днів в Золотому активно працювала  ворожа арта і стрілецька зброя.

Тобто Росія свідомо йшла на порушення домовленостей, знаючи що з таких умов відведення не відбудеться. Кремлю вторять  маріонетки з Луганська, які кричать про те що вони не признають  будь яких намагань, з боку України мирним шляхом повернути  окуповані території. Погодьтесь, така поведінка виглядає досить сумнівною на фоні вимог Росії і Європи, щодо виконання Україною своїх зобов’язань перед зустріччю  в Нормандії.  

Кажучи прямо, вищевказані дії  більше свідчать про те, що Росія не хоче ніяких рухів в бік вирішення питання на Донбасі. Їй не потрібен Донбас  навіть і з автономією у складі України, саме тому їй  не потрібні перемовини на рівні світових держав.  Бо після прийнятих рішень на такому високому рівні  на Росію будуть повішані дуже конкретні зобов’язані, від яких вона вже не зможе просто відмахнутися.  

Тепер, особисто мені зрозуміло, що Росії потрібен Донбас в саме в такому невизначеному стані,  бо він в такому разі на довгі десятиріччя стає зоною нестабільності, гуманітарної катастрофи і винна за це завжди буде лежати на Україні.

Саме з цієї причини Путін намагається примусити Україну розмовляти з недореспубликами, вселяко перешкоджаючи проведенню зустрічі в Нормандії.  

Саме з цієї причини   Росія і недореспублики зроблять все, щоб зустріч в Нормандії була зірвана. Тому зараз, порушуючи режим тиші Росія зриває відведення військ, яке є передумовою запуску  Нормандського процесу .

Але ж окупований Донбас є не єдиною причиною саботажу з боку Росії. В мене є інформація про те, що  на зустрічі в Нормандії Україна готова підняти питання по Криму і це для Росії удар в те, що знаходиться нижче поясу. Вона дуже цього лякається. Питання Криму якось відійшло на другий план і все частіше ми чуємо меми про те, що Донбас треба міняти на Крим.  Росія заспокоїлась, а тут на тобі:  Крим виноситься для обговорення в Нормандії. Дійсно для Росії це шок, вона буде чинити спротив.

Якщо я правий в своєму аналізу, то для всіх нас сам факт відведення військ, за умови безпеки громадян,  не несе нічого критичного, а є лиш елементом  плану затягування Росії на Нормандський майданчик.

Єдине, що є китичним, так те що ці події зараз будуть використовувати політикани на свою користь і судячи з того, що ми бачимо цей процес вже пішов.

Особисто мене дуже улибнила гіперактивність Порошенка, який очолив протест проти формули Штайнмаєра і Мінських угод, які ж він сам і повісив на Україну. Оце  смішно,  ...а решта  ні.

 

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma