Enigma Enigma

Рената Неверова

2022-07-23 08:21:14 eye-2 3499   — comment 1

Українські сили продовжують наступ на Херсонщині

У Херсонській області протягом останніх 48 годин точаться важкі бої, українські сили продовжують наступ проти російських військ на захід від річки Дніпро, цей напрямок є одним із найперспективніших для Збройних сил України, адже на ньому українські війська мають усі шанси отримати успіх та звільнити значну частину української території від окупантів.

За інформацією розвідки партнерів, зокрема США та Великобританії, Росія, ймовірно, намагається уповільнити українську атаку, використовуючи артилерійський вогонь вздовж р. Інгулець, притока Дніпра. Водночас лінії забезпечення російських військ на захід від Дніпра дедалі більше напружені. Додаткові українські удари ще більше пошкодили Антонівський міст, хоча росія провела тимчасовий ремонт і станом на 22 липня, майже напевно, він був відкритий для деякого руху.

Разом з тим Антонівський міст та й все угруповання агресора в Херсонській області підпадають під ураження реактивних систем залпового вогню HIMARS, які довели свою ефективність та надзвичайну точність, а подальше їх прицільне використання по стратегічно важливому Антонівському мосту та скупченням російських військ напевно призведе до їх знищення.

Пріоритет російської армії - військовий потенціал цього мосту, але будь-які спроби звести переправу через Дніпро, були б дуже ризикованою операцією. Якщо ж переправи через Дніпро немає і російські сили в окупованому Херсоні відрізано, то це означає значні військові невдачі для росії.

Росіяни розуміють загрозу ситуації бити відрізаними в Херсоні від основних сил та вдаються до мінувань доріг які ведуть у місто, берегів річок, зокрема річки Інгулець, розглядають можливість наведення понтонної переправи через Дніпро в разі руйнування Антонівського мосту.

З огляду на викладене, основним завданням Збройних сил України є недопущення налагодження альтернативної переправи через річку Дніпро в районі Херсону, а також швидке знищення Антонівського мосту для унеможливлення підтягування підкріплення до окупаційних військ.

Від чіткості та злагодженості дій української армії на Херсонському напрямку буде залежати швидкість, якість та кількість військової допомоги від наших партнерів, адже серед них вже з’явилися ті хто скептично ставиться до перспектив ЗСУ перемогти армію рф, тому зараз головне завдання для України показати що ми можемо, хочемо та будемо перемагати ворога на своїй рідній землі.  

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma