Enigma Enigma

Ева Браун

2019-11-05 07:16:25 eye-2 2536   — comment 0

Українські військові прийматимуть участь у місії НАТО в Іраку

 

“Українські військові незабаром приєднаються до сотень інструкторів навчальної місії НАТО в Іраку,” - заявив генеральний секретар НАТО - Єнс Столтенберг.  До цього вони вже брали участь у бойових діях разом із країнами Північноатлантичного альянса, в період з 2003 по 2008 роки у складі коаліційних військ під проводом США, що стало першим кроком до розширення співпраці з альянсом. Поточна місія не буде  бойовою – вона визнана консультаційною. Тобто такою, яка буде спрямована на тренування та нарощування потенціалу Іракської армії, яка бореться з Ісламською державою та іншими терористичними групами. Зокрема, повідомляється про можливість передачі досвіду щодо обслуговування військового обладнання та техніки. Проходити місія буде на ротаційній основі, тобто військові будуть змінювати один одного після проходження визначеного періоду відрядження.

В цій операції візьмуть участь кілька десятків українських інструкторів, які спеціалізуються на таких напрямках, як протидія саморобним вибуховим пристроям, планування заходів військового співробітництва, технічне обслуговування та модернізація військової техніки, тактична медицина. Адже за шість років війни України з Росією ці воїни здобули настільки унікальний досвід, що можуть працювати у ролі військових радників з країнами Північноатлантичного альянсу. Хоча наша держава на даний момент переживає доволі важкий період – це надає можливість трансформувати ЗСУ в справжню, професійну армію, навіть на світовому рівні.

 

 

 

Такі  місії показують НАТО і США, що ми маємо всі можливості для взаємного співробітництва. Участь у миротворчих місіях надає Україні досвід як у співпраці, так і в бойовому злагоджені з іноземцями.  Як показує досвід Україна вже готова вийти на новий рівень партнерства з Альянсом.  Наші воїни працюють з іншими військовими світу, статус української держави значно зростає і це помітно.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma