Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-11-01 10:37:04 eye-2 3963   — comment 0

Улян і свині

...Одну зі своїх останніх книг опальний автор, якого за життя цькувала церква і комісія з моралі, недарма називав романом-коміксом. Динамічний сюжет, карколомні пригоди головних героїв, прогностичні реалії в «українському» викладі культового автора «Сталінки» дозволяють назвати його предтечею нашого кібер-панку. До якого, до речі, сьогодні належать і Олег Шинкаренко, і Макс Кідрук.

За сюжетом, головний герой, обвішаний, звичайно ж, дівчатами Ритою і Грей, бешкетує в українській столиці майбутнього після ядерної війни на пару з проповідником-шахраєм Абрахамом Лі. Починаючи при цьому - цілком пророчо для 2009 року, коли був написаний роман - справжню революцію. Правда, в світі динозаврів, в цивілізації яких опиняються наші герої. Починається громадянська війна, динозаври розбирають бруківку, ламають дерева, вибивають вікна, ополченці озброюються хто чим може: в основному, вилами і кремнієвими гвинтівками.

Головний опозиціонер, зібравши всіх разом, веде повстанців на штурм піраміди Тахо. Їх змітає шквальним вогнем, атаку повторюють. Динозаври, затято хропучи «свобода», наполегливо лізуть на вершину піраміди. Словом, дрімати з таким сюжетом не доведеться.

Олесь Ульяненко. Перли і свині. – Х.: Фоліо

 

Ілюстрація: Viktor Safonkin

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma