Enigma Enigma

Никита Конотоп

2019-11-25 09:47:06 eye-2 2789   — comment 0

УПЦ МП – «перевертень» в рясі

Українська Православна Церква Московського Патріархату порушує Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації», не вказуючи у своїй назві належність до країни-агресора.

Закон про свободу совісті та релігійні організації «вимагає від релігійних організацій вказувати у своїй назві структурну належність до іншої релігійної організації, керівний центр якої розташований у «країні-агресорі».

Щоб законодавчо уникнути виконання приписів закону про перейменування, УПЦ МП випросила в статуті РПЦ виокремити для себе цілий розділ, де було написано, що керівний центр її розташований у Києві. І взагалі, в тому ж статуті РПЦ написано про повну самостійність та незалежність УПЦ. Знов-таки, винесемо за дужки питання, а чому згадку про «самостійну та незалежну» УПЦ МП вписано в статут РПЦ.

Статут про управління УПЦ чітко вказує на входження УПЦ до складу РПЦ. Там окреслено права УПЦ у складі РПЦ, а також обмеження її «самостійних» прав:

  • статус УПЦ – якась незрозуміла “самокерована Церква з правами широкої автономії” (а не автокефалії, яка в православній традиції є синонімом реальної незалежності);
  • статут УПЦ затверджує предстоятель УПЦ і схвалює Патріарх Московський та всієї Русі;
  • предстоятеля УПЦ благословляє Патріарх Московський і всієї Русі;
  • ім’я Предстоятеля УПЦ згадується лише після імені Патріарха Московського і всієї Русі (це чітка і недвозначна ознака канонічної підпорядкованості);
  • рішення про утворення єпархій та визначення її територіальних меж затверджується Архиєрейським собором РПЦ;
  • архиєреї УПЦ є членами помісного та Архиєрейського Соборів РПЦ і беруть участь в їхній роботі і в засіданнях священного Синоду РПЦ;
  • рішення Помісного та Архиєрейського Соборів РПЦ є обов’язковими для УПЦ;
  • суд архієрейського собору РПЦ є церковним судом вищої інстанції для УПЦ”.

Окремі Собори, Синод та церковний суд в УПЦ МП – це прекрасно, але вони не є органами найвищої інстанції для цієї Церкви. Це як в суб’єктах Російської Федерації: законодавча дума Хабаровського краю є постійним вищим і єдиним органом законодавчої влади суб’єкта Росії. Але це не означає його повної незалежності від Кремля. Всі ці аргументи знаходять повне підтвердження на офіційному сайті РПЦ.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma